انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  11:06

در جلسه هماهنگی بزرگداشت روزهای ارتش، پاسدار و جانباز طرح شد

ارتش جمهوری اسلامی در عرصه جنگ تحمیلی حماسه آفرین بود

سرویس کردستان- جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت:  ارتش جمهوری اسلامی ایران در عرصه  جنگ تحمیلی حماسه‌های ماندگاری آفرید و نباید این را فراموش کرد که دفاع مقدس عرصه همدلی همه ملت ایران و به ویژه نیروهای مسلح بود.

به گزارش کرد پرس، سردار حمزه فلاح در جلسه هماهنگی بزرگداشت روزهای ارتش، پاسدار و جانباز در سالن شهدای دولت استانداری کردستان با بیان  ‌اینکه همه نیروهای انقلابی نقش ‌آفرین این عرصه بودند و این همدلی و همراهی هنوز هم وجود دارد، بر هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برای بزرگداشت روز ارتش، تاکید کرد و افزود: ثمره همدلی و همراهی در تجلیل از نیروهای مسلح، در قالب خدمت به مردم نمود پیدا می‌کند.

جانفشانی ارتش دوشادوش مردم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان  هم با بیان اینکه  روز ارتش (29 فروردین) نماد هماهنگی و همراهی همه اقشار با نیروهای مسلح در راه دفاع از آرمان ها و دستاوردهای نظام اسلامی است، گفت:  29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی روزی است که ملت از فرزندان خود بخاطر رشادت ها و دفاع از حریم انقلاب و کشور قدردانی می کند.

حسین خوش اقبال افزود: 31 فروردین مصادف با سوم شعبان ولادت با سعادت امام حسین (ع) بزرگ پاسدار اسلام و روز پاسدار و تجلیل از کسانی که برای حفاظت و صیانت از این مرز و بوم لباس سبز بر تن کردند. در این روز به فرمان امام راحل نیرویی شکل گرفت که اینک از قدرتمندترین نیروهای مسلح در منطقه است و منشا خیر و برکت برای نظام اسلامی شده است.

وی یادآور شد: روز یکم اردیبهشت برابر با چهارم شعبان هم سالروز ولادت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز نامگذاری شده و باید از کسانی که سینه خود را در مقابل دشمنان سپر گلوله کردند تا نظام اسلامی آسیب نبیند، تقدیر کنیم. به پاس ایثار و از خود گذشتگی دلیرمردان ارتش در لشکر 28 کردستان با همراهی جمعی از مردم، نهادها، احزاب و گروه ها ضمن حضور در پادگان ارتش در سنندج، یاد و خاطره دلاوران این نیروی همراه و در کنار مردم را گرامی می داریم.

وی گفت: ارتش در کردستان علاوه بر مقابله با نیروهای متجاوز ارتش بعث عراق، با ضد انقلاب هم مبارزه کرد و دوشادوش مردم برای حفظ آب و خاک میهن اسلامی جانفشانی کرد.

خوش اقبال با اشاره به در پیش بودن 12 اردیبهشت برابر با 15 شعبان روز ولادت امام عصر(عج) یادآور شد: این روز به عنوان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده و همه باید قدرشناس این نیروها باشیم که به صورت گمنام در مقابل تهدیدات با قدرت ایستاده اند. وی افزود: امروز در مقابل شهدا و جانبازان مسئول هستیم و عدم توجه به این قشر و خانواده های آنها ظلم به نظام جمهوری اسلامی است.

مشاور عالی و رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان هم گفت: جمعی از جانبازان بویژه در شهرهای مریوان و سقز کمتر مورد توجه قرار گرفتند که ضروری است لیستی از آنها تهیه و در این روزها از آنها سرکشی شود.

حجت الاسلام مهدی فرزی افزود: در روز ارتش نباید 2 قشر سربازان و بازنشستگان از قلم بیفتند و باید از ایشان نیز به نحو شایسته تجلیل و تقدیر کرد.