انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  22:00   

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد؛

بررسی وضعیت ارز با حضور وزیر اقتصاد

سرویس ایران-رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه کمیسیون متبوعش با حضور وزرای اقتصاد و صنعت و رئیس کل بانک مرکزی درخصوص ساماندهی بازار ارز خبر داد.

به گزارش کردپرس،محمدرضا پورابراهیمی در خصوص جلسه فردا ( سه شنبه،28 فروردین)کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه علنی مجلس، تکالیفی برای کمیسیون اقتصادی در راستای رسیدگی به مسائل ارزی کشور تعیین شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بر اساس برنامه نشست کمیسیون اقتصادی فردا با حضور وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی در خصوص مسائل ارزی برگزار می شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود:وزارتخانه های اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی، گزارشی از برنامه ها و عملکردی سازمان ذی ربط در حوزه بازار ارز باید ارائه کنند.  
پورابراهیمی گفت:بانک مرکزی تاکنون برنامه جامع و زمان دار در خصوص ساماندهی بازار ارز ارائه نکرده است و اقداماتی که تاکنون بانک  مرکزی انجام داده براساس اطلاعیه های این بانک بوده است.
وی ادامه داد:از وزیر صنعت خواسته شده تا ابعاد و آثار مرتبط با ساماندهی بازار ارز را بر حوزه بازرگانی داخلی و خارجی را تشریح کند همچنین وزیر اقتصاد گزارشی درباره آثار ساماندهی بازار ارز بر بازارهای سرمایه و پول وسایر مولفه های اقتصادی ارائه کند.   
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، یادآور شد:در هرصورت گزارش و برنامه های بانک مرکزی درخصوص ساماندهی بازار ارز با طرح مجلس در این باره انطباق داده می شود و از بخش های که همپوشانی داشته باشد حمایت می شود و درباره بخش های که متفاوت است نقطه نظرات بیان خواهد شد.