انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  16:25

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با کُردپرس مطرح کرد؛

ارتقاء ضریب کیفیت و امنیت پیام رسان داخلی دغدغه جامعه است

سرویس ایران-شادمهر کاظم زاده عنوان کرد:ما علاوه بر آن که باید به ضریب امنیت پیام رسان های داخلی توجه کنیم باید از لحاظ سطح کیفی آن‌ها را همتراز نمونه های داخلی نگه داریم.

 نماینده مردم حوزه جنوب استان ایلام در مصاحبه با کردپرس در خصوص استفاده از پیام رسان های داخلی گفت:همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند،دستگاه‌ها و متولیان فضای مجازی باید از اطلاعات مردم در پیام‌رسان‌ها محافظت کنند و سرکشی به اطلاعات خصوصی افراد در پیام‌رسان‌های داخلی حرام شرعی است.
 
وی افزود:مجلس به دنبال طرحی است که هر نهاد و یا شخصی که بدون مجوزهای قانونی به اطلاعات افراد در پیام‌رسان‌های داخلی دسترسی پیدا کند، مجرم شناخته شده و مجازات شود.
 
وی ادامه داد:باید اطلاعات مردم در امان و محافظت کامل بلشد تا مردم به پیام رسان داخلی رجوع نمایند.هر چقدر ما بتوانیم اعتماد مردم را به این قضییه جلب کنیم و درست عمل نماییم،رغبت مردم‌ هم بیشتر خواهد شد.
 
کاظم‌زاده با بیان این مطلب که خطرات ناشی از پیام رسانی داخلی کمتر از پیام رسان های خارجی است،خاطرنشان کرد:پیام رسان های خارجی مهم جاسوسی سرویس های جاسوسی دنیا هستند و اگر مدیریت نشوند موجب خدشه به امنیت و نظم کسور می شوند.
 
وی تصریح کرد:لازم است علاوه بر حفظ اطلاعات مردم پتانسیل و کیفیت این پیام رسان ها همتراز با نمونه های خارجی آن افزایش یابد.