سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  14:43

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 کردستان:

گروه 33 توپخانه ارتش مشت آهنین نیروی زمینی در غرب کشور است

سرویس کردستان- فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 کردستان  با بیان اینکه  قدرت بازدارندگی این لشکر از ارتش جمهوری اسلامی در استان با اضافه شدن گروه 33 توپخانه افزایش یافته است، گفت: گروه 33 توپخانه ارتش مشت آهنین نیروی زمینی در غرب کشور است.

به گزارش کرد پرس، امیر سرتیپ ابولفضل برزگری به مناسبت فرا رسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه  نیروی زمینی ارتش در عرصه های مختلف با بهره گیری از نیروهای متخصص داخلی به جایی رسیده که متناسب با تهدیدها برنامه ریزی می کند، گفت:  این نیرو از طریق آموزش و ارتقای تجهیزات نظامی توانسته سلاح هایی بسازد که پاسخگوی تهدیدها و نیازهای خود باشد.

وی  با بیان اینکه تیپ های واکنش سریع ارتش با تجربیاتی که کسب کرده اند اینک به تیپ های متحرک هجومی تبدیل شده که از تحرک بالایی برخوردارند و می توانند در کمترین زمان در صحنه تهدید و مقابله با دشمن احتمالی حضور پیدا کنند، افزود: دکترین ارتش دفاعی و استراتژی آن را بازدارندگی  است.  این دکترین و استراتژی با هدف برقراری صلح و امنیت در کشور و منطقه است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 کردستان گفت: ارتش از مردم و برای مردم است و هرجا که آنها نیاز داشته باشند در کنار آنها خواهد بود. مردم کردستان با توجه به اینکه ناآرامی و نا امنی را بیشتر حس کرده اند ضرورت وجود نیروهای مسلح را بهتر و بیشتر درک می کنند.

وی با اشاره به بررسی های یک موسسه نظامی در خصوص قدرت ارتش های جهان گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی به اذعان خود دشمنان در میان ارتش 133 کشور در رده 21 قرار گرفته است در حالی که آنها قدرت سپاه پاسداران و بسیج مردمی را در این بررسی منظور نکرده اند.

وی افزود: گزینه های روی میز دشمنان در مورد ایران به پشتوانه نیروهای مسلح، همیشه به زیر میز می رود و سیاستمداران کشورمان به پشتوانه و اتکای همین قدرت به مذاکره با کشورها می پردازند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 کردستان تاکید کرد: اندیشه پردازان روابط بین الملل و سیاست اتفاق نظر دارند که ارتش از عناصر کلیدی قدرت در هر کشوری است. در آیات قررآن کریم و تعالیم دینی هم ضرورت وجود نیرویی برای دفاع از کشور دیده شده است.