سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  16:02

حضور 56 کاندید کُرد اقلیم کردستان در لیست احزاب عربی انتخابات مجلس عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- 56 کاندید کُرد در استان های اقلیم کردستان به عنوان کاندید لیست احزاب بزرگ عربی عراق،  در انتخابات مجلس این کشور شرکت کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، انتخابات مجلس عراق کمتر از یک ماه دیگر و در تاریخ شنبه 22 اردیبهشت/12 می، برگزار می شود.

در این انتخابات شمار بسیاری از احزاب و جریان های سیاسی در قالب لیست و ائتلاف های مختلف انتخاباتی شرکت کرده اند و در اقدامی غیرمعمول دفاتر مربوط به تبلیغات انتخاباتی احزاب عربی در اقلیم کردستان گشوده شده و این احزاب حوزه فعالیت خود را به صورت چشمگیری در اقلیم گسترش داده اند.

در سه استان اربیل، سلیمانیه و دهوک اقلیم کردستان، در مجموع 56 کاندید کُرد در قالب لیست های انتخاباتی احزاب عربی عراق، در انتخابات مجلس این کسور شرکت کرده اند و در شهرهای اقلیم برای کسب رأی شهروندان اقلیم و جذب این آرا در لیست های احزاب عربی، تلاش می کنند.

24 کاندید از این سە استان اقلیم،  وارد لیست النصر به ریاست حیدر عبادی که دفتر تبلیغاتی خود را همزمان با آغاز تبلیغات انتخابات مجلس در شهر سلیمانیه گشوده است، شده اند که 9 تن از آنان در اربیل و 9 تن در سلیمانیه و 6 تن نیز در دهوک، به عنوان کاندید این لیست معرفی شده اند.

همچنین در لیست عمار حکیم رهبر جریان حکمت نیز 17 کاندید از استان سلیمانیه شرکت کرده اند.

در لیست ائتلاف ملی عراق نیز 5 کاندید از اربیل و 4 کاندید از سلیمانیه شرکت کرده اند.