سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  16:42

وزیر امور خارجه ترکیه:

رابطه ترکیه با روسیه آنقدر ضعیف نیست که با سخنان رئیس جمهور فرانسه برهم بخورد

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه گفت: روابطمان با روسیه آنقدر ضعیف نیست که با سخنان رئیس جمهور فرانسه بر هم بخورد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با ینس استولنبرگ، دبیر کل ناتو در واکنش تند به اظهارات اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه که گفته بود: "با حمله به سوریه ترکیه را از روسیه جدا کردیم" عنوان کرد: متاسفانه برخی دوستان اروپایی ما دور از جدیت مسئله در حال نشان دادن یک پوپولیسم تمام عیار هستند. اظهارات رئیس جمهور فرانسه از سوی کشورهای مختلفی تکذیب شد. ما انتظار اظهاراتی را داریم که شایسته یک رئیس جمهور باشد. ماکرون می خواست در نشستی که با ایران و روسیه ترتیب دادیم حضور داشته باشد به خاطر این که در نشست سه جانبه قرار نبود وارد شود از آمدن منصرف شد. این اتفاقات پیش از تحولات دوما رخ داد. ما اصولا هم با سلاح های شیمیایی و هم سلاح های هسته ای مخالف هستیم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ما روابط خود با روسیه و ایران را از مذاکرات آستانه آغاز کرده ایم. در این روند نیز دستاوردهای بسیار مهمی به دست آوردیم. مذاکرات ژنو نیز باید با این مذاکرات تلفیق شود. ما می توانیم دیدگاه های متفاوتی داشته باشیم، ولی روابطمان با روسیه آنقدر ضعیف نیست که با سخنان رئیس جمهور فرانسه بر هم بخورد. ما با روسیه روابط مستحکمی داریم. این ها سخنان درستی نیستند. این مسئله مانع روابط ما با ناتو هم به حساب نمی آید.

 

کد خبرنگار: 30102