سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  17:19

دبیر کل ناتو:

ناتو خواهان تداوم گقتگوها با روسیه است/ از پیام ترکیه در خصوص عملیات علیه سوریه تشکر می کنیم

سرویس ترکیه - ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو که به ترکیه آمده است در اظهاراتی با تشکر از پیام ترکیه در خصوص عملیات نیروهای ائتلاف بین المللی به سوریه عنوان کرده: ناتو خواهان تداوم گقتگوها با روسیه است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو که به ترکیه آمده است در مصاحبه مطبوعاتی مشترک خود با وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرد: از پیام محکم ترکیه در خصوص عملیات هوایی نیروهای ائتلاف بین المللی علیه سوریه تشکر می کنیم. ترکیه یک عضو بسیار با ارزش ناتو است. این کشور در افغانستان و کوزوو حمایت های جدی از ناتو به عمل آورده است. ناتو بر سر مواضع خود در قبال سوریه هرچقدر هم تاکید کرده و ایستادگی کند باز خواهان تداوم گفتگوها با روسیه است. ناتو از دیالوگ سیاسی استقبال می کند.

وی در ادامه اظهارات خود افزود: ناتو از تاثیری که ترکیه در ائتلاف بین المللی داشته بسیار سپاسگزار است. این کشور برای ناتو بسیار مهم است. ناتو در سالیان درازی سرمایه گذاری های نظامی فراوانی انجام داده است. ما از مذاکرات و گفتگوها میان ترکیه و ایالات متحده آمریکا در خصوص مسئله شمال سوریه و YPG حمایت می کنیم. امروز در تماس هایی که در آنکارا داریم بر این مسئله نیز تاکید خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102