انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  18:43

نیچروان بارزانی: اقلیم کردستان بر اساس اصل شراکت در عراق می‌ماند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان بر یکپارچگی خاک عراق و ماندن اقلیم در چارچوب این کشور، بر اساس اصل شراکت واقعی، تأکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری اس. ان. ان، نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان که به عنوان معاون رهبر حزب دمکرات در تجمع آغاز تبلیغات انتخاباتی این حزب در انتخابات مجلس عراق در شهر اربیل شرکت کرده بود، با تأکید بر وجود اتحاد و انسجام کامل در این حزب و رهبری مسعود بارزانی بر آن، از شهروندان اقلیم خواست که با شرکت در انتخابات جایگاه اقلیم کردستان را در تعامل با بغداد  و کسب حقوق مردم اقلیم، تقویت کنند.

وی با اشاره به وجود انتقاداتی از شهروندان اقلیم نسبت به احزاب تأکید کرد که نباید این انتقادات بر رای آنان تأثیر بگذارد و ضمن تشریح برنامه های حزب دمکرات در انتخابات مجلس عراق، گفت این حزب خواهان جنگ نیست و هیچ فرصتی را برای صلح از دست نمی دهد.

نیچروان بارزانی در سخنان خود بر یکپارچگی خاک عراق و ماندن اقلیم در چارچوب این کشور تأکید کرده و گفت: می خواهیم وضعیت تمامی مناطق به شرایط عادی خود بازگشته و باید حزب دمکرات برای ایجاد اتحاد و یک صدایی میان احزاب اقلیم کردستان، به عنوان جریانی تأثیر گذار در بغداد حضور داشته باشد.

همچنین اعلام کرد: می خواهیم بر اساس اصل شراکت واقعی در عراق شریک باشیم.