انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  20:17   

در سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

۵۰۰ واحد مسکن مقاوم در آذربایجان غربی افتتاح می شود

سرویس آذربایجان غرببی _ مدیر کل   بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: در سالروز تاسیس این بنیاد، ۵۰۰ واحد مسکن مقاوم  در آذربایجان غربی با اعتبار بالغ بر ۹۵ میلیاردریال افتتاح می شود.

به گزارش کردپرس،محمود بدلی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی امروز دوشنبه (27 فروردین ماه) در دیدار با «محمد مهدی شهریاری» استاندار آذربایجان غربی ، با ارایه گزارشی از فعالیتهای متنوع این نهاد و روند بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان دالاهو استان کرمانشاه، خاطر نشان کرد: این نهاد مردمی که یادگار امام راحل است، در سایه عنایات خداوند و تلاشهای بی وقفه کارکنان، با حضور در روستاها و شهرهای استان، طرح های عمران متنوعی(عمدتا در روستاها) تهیه و اجرا می نماید.

وی، اظهار داشت: بمناسبت ۲۱ فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تعداد ۵۰۰ واحد مسکن مقاوم با اعتبار بالغ بر ۹۵ میلیاردریال و در ۲ روستا طرح هادی با اعتبار بالغ بر ۱۰میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال در سطح استان افتتاح خواهد شد، که یکهزار و ۸۹۰ خانوار از مزایای این طرح های عمرانی بهره مند می شوند.

وی، تصریح کرد: از مهمترین و حساسترین فعالیت عمرانی که با جدیت پی گیری می شود، اجرای طرح بهسازی یا ترویج ساخت و سازهای مقاوم بوده است.

مهندس بدلی، خاطر نشان کرد: اکثر  اماکن روستایی قدیمی، فرسوده، با مصالح نامرغوب، غیر اصولی  یا در مکان نامناسب ساخته شدند که در برابر سوانح آسیب پذیر می باشند،  لذا از تمامی مسئولین، بویژه بانکهای عامل درخواست نمودند، بیش از پیش در راستای اجرای طرح بهسازی مساکن روستایی این نهاد را یاری نمایند

وی، افزود: تاکنون در سطح روستاهای استان، تعداد ۸۶ هزار  متقاضی با بانکهای عامل انعقاد قرارداد نموده و واحدهای مسکونی خود را شروع و ۷۵ هزار واحد مقاوم و زیبا به اتمام رسیده است، طرح هادی نیز  در روستاهای بالای ۲۰ خانوار  و با هدف توسعه اصولی، برابر نقشه تهیه شده اجرا می شود.

در این راستا تاکنون بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، ۲۱۶۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، قابلیت تهیه طرح هادی را  دارند، که برای ۲۰۸۰ روستا نقشه طرح هادی تهیه و در۵۰۰ روستا نیز با اقدامات فیزیکی نظیر بازگشایی معابر، جدول گذاری، سنگ فرش و آسفالت معابر، ساماندهی چشمه ها و محوطه اماکن عمومی، ایجاد فضای سبز و... تهیه و اجرا شده است.

  مهندس بدلی، یاد آور شد: در حال حاضر تسهیلات قرض الحسنه 200 میلیون ریالی با کارمزد 5درصد و بازپرداخت 15 ساله، بدون هیچگونه سپرده گذاری و محدودیتی(در تمامی روستاها)، پرداخت می شود.