انتشار:  سه‌شنبه 28 فروردین  ::  07:45   

رایزنی استاندار با مقامات عالیه کشور برای مشارکت در محرومیت زدایی از ایلام

سرویس ایلام- استاندار ایلام  در سفر به تهران با هدف مشارکت مسئولان کشوری در زمینه محرومیت زدایی از این استان با تعدادی از این مقامات برجسته دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری ایلام در این زمینه در گفتگو با خبرگزاری کردپرس گفت: سلیمانی دشتکی در این سفر با معاون وزیر کشور،رئیس کمیته امداد امام خمینی«ره» کشور، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب کشور و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به صورت جداگانه دیدار و گفتگو کرد.
وی افزود: در این دیدارها که نمایندگان مردم استان در مجلس، نیز استاندار را همراهی می کردند، مشکلات و محرومیتهای استان عنوان و استاندار ایلام نیز خواستار توجه بیشتر مسئولان کشور  به مشکلات این استان شد.
مشارکت کمیته امداد کشور در اجرای 7 طرح برجسته برای نیازمندان ایلامی
آزادی افزود: در دیدار استاندار ایلام با رئیس کمیته امداد، مهندس فتاح برای کمک به حدود ۲۵۰۰ نفر نیازمند ایلامی از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و همچنین کمک به ساخت یک زائرسرا ویژه مددجویان در شهر مرزی مهران اعلام آمادگی کرده است.
وی افزود: رئیس کمیته امداد در این دیدار در مجموع برای مشارکت در اجرای 7 طرح برجسته در استان ایلام درزمینهٔ کمک به نیازمندان موافقت کرد.
سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری ایلام تصریح کرد: همکاری درزمینهٔ خرید مسکن مهر مازاد جهت واگذاری به نیازمندان استان ایلام، کمک به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی ویژه ازجمله کشت گلخانه‌ای و طرح‌های دامداری، افزایش وام‌های ضروری برای نیازمندان استان، کمک به خرید جهیزیه نیازمندان، اعزام نیازمندان به عتبات عالیات و مشهد مقدس و کمک به بیماران صعب‌العلاج و سرطانی از دیگر مواردی بوده است که رئیس کمیته امداد در این زمینه قول مساعد داده‌اند.
وی در ادامه گفت: در این دیدار همچنین از آقای فتاح برای سفر به استان ایلام در آینده نزدیک دعوت‌شده است.
مشارکت وزیر کشور در کمک به شهرداری های ایلام
به گفته سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری ایلام استاندار ایلام همچنین  با معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور دیدار کرد.
آزادی گفت: کمک به شهرداری ها و دهیاری های استان مهمترین محور مباحث مطرح شده در این دیدار بوده که  رایزنی های خوبی با معاون وزیر در جهت کمک به شهرداری های استان صورت گرفت.
وی افزود: اختصاص  2 هزار تن قیر یارانه ای وهمچنین ۱۵ میلیارد ریال کمک نقدی برای شهرداری های استان از مواردی که که معاون وزیر کشور در این زمینه قول مساعد داده اند.
برسی مشکلات حوزه مسکن و روستایی و لزوم سرعت بخشیدن به پروژه های برق رسانی استان
استاندار ایلام  در سفر به تهران همچنین به منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه روستایی با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
به گفته سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری ایلام،مشکلات حوزه راه،مسکن و طرحهای هادی روستاهای این استان مهمترین محور این نشست بوده و قاسم سلیمانی دشتکی در این دیدار ضمن مطرح کردن کاستی های استان در حوزه مسکن و طرح های هادی، خواستار پیگیری و رفع آاین مشکلات ا از سوی بنیاد مسکن کشور شد.
آزادی افزود: اختصاص 4 هزار تُن قیر یارانه ای، تخصیص ده میلیارد ریال کمک نقدی به بنیاد مسکن ایلام و قول مساعد اجرای طرح هادی روستایی در تعدادی از روستاهای استان از مهمترین نتایج دیدار استانداربا رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده است
وی افزود: استاندار ایلام همچنین با مدیر عامل شرکت برق منطقه ای غرب کشور دیدار و خواستار تکمیل پروژه های برق رسانی نیمه تمام این استان شده است.
آزادی تصریح کرد: سرعت بخشیدن به اجرای پروژه  احداث خط 230 کیلو وات سمیره ،آبدانان ، دهلران  از مهمترین مباحث مطرح شده در این دیدار بوده و با توجه به استقرار واحدهای صنعتی بزرگ در شهرستان دهلران، ضرورت تقویت برق این شهرستان و نیز اجرای پروژه ارتباط نیروگاه سد سیمره با پست 230 کیلو ولت وحدت دهلران نیز مورد تأکید قرار گرفت.