انتشار:  سه‌شنبه 28 فروردین  ::  09:27

سخنگوی سپاه بدر:

میزان رأی کُردها در کرکوک در انتخابات مجلس عراق کاهش نمی‌یابد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی سپاه بدر با عادی خواندن اختلافات میان جریان های شیعه در عراق، تأکید کرد که میزان رأی کُردها در کرکوک طی انتخابات آتی مجلس عراق کاهش نمی یابد و کُردها تعداد کرسی های کنونی خود در مجلس را دوباره به دست می آورند.

به گزارش کردپرس، کریم نوری سخنگوی سپاه بدر به فرماندهی هادی عامری در گفتگو با شبکه تلویزیونی روداو در مورد انتخابات پارلمانی پیش رو در عراق و میزان رأی کُردها در این انتخابات پیش بینی کرد که کردها در کرکوک رأی های پیشین خود را به دست آورده و میزان رأی آنان در این شهر کاهش نمی یابد، زیرا مانعی برای تبلیغات انتخاباتی کاندیداها و احزاب کُرد در کرکوک وجود ندارد و فشار های سیاسی نیز نمی تواند تأثیری بر رأی شهروندان داشته باشد و به همین دلیل کردها در کرکوک می توانند 8 کرسی کنونی مجلس عراق را بار دیگر به دست بیاورند.

وی که به عنوان کاندید ائتلاف انتخاباتی الفتح در انتخابات مجلس عراق شرکت کرده است، تأکید کرد که وقایع روی داده و وضعیت امنیتی کرکوک و مناطق مورد مناقشه، مانع از مشارکت مردم در انتخابات نیست.

کریم نوری در مورد وجود اختلافات و رقابت میان جریان های شیعه در این انتخابات گفت که این مسئله امری عادی به شمار می رود؛ همچنان که میان جریان های سُنی و  کُردها نیز به همان صورت اختلافات و رقابت هایی وجود دارد.

وی حاضر به اظهار نظر در مورد پیشنهاد نوری مالکی رئیس ائتلاف دولت قانون و معاون رئیس جمهور عراق برای ایجاد دولت اکثریت در این کشور نشد.

کریم نوری در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال دخالت های خارجی در این انتخابات و نتایج آن، گفت که دخالت های کشورهای منطقه و دخالت های خارجی در عراق وجود دارد و امیدواریم این مسائل بر انتخابات عراق تأثیر منفی نداشته باشد، هیچ کشوری حق دخالت در امور داخلی عراق را ندارد و لازم است که همکاری و حمایت های بین المللی در راستای حمایت از عراق باشد و باید همه کشورها در مورد بازسازی عراق توافق داشته باشند.