انتشار:  سه‌شنبه 28 فروردین  ::  11:04   

شهردارسنندج در جلسه هماهنگی طرح ساماندهی دستفروشان عنوان کرد

پدیده دستفروشی در معابر اصلی باید جمع شود/ هفته بازارها و شب بازارها ابزاری برای ساماندهی دستفروشی در معابر اصلی

سرویس کردستان- شهردار سنندج در جلسه هماهنگی طرح ساماندهی دستفروشان، گفت: پدیده دستفروشی در معابر اصلی سطح شهر شاید از جوانبی مشکلاتی داشته باشد اما با برنامه ریزی مناسب می توان ازآن به عنوان یک فرصت استفاده کرد.

به گزارش کرد پرس به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، حشمت الله صیدی، با بیان اینکه تصرف معابر هسته مرکزی سطح شهر وبساط پهن کردن دستفروشان باعث نارضایتی مسئولان و شهروندان شده واجرای طرح ساماندهی دستفروشان یکی از خواسته های به حق شهروندان از شهرداری است، گفت:  دستفروشی بعنوان یک  معضل شهری امروزه مشکلات فراوانی را برای شهروندان و شهرداری ها به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه، در حال حاضر و طی بازدیدهای بعمل آمده از سطح شهر معابر هسته مرکزی در بسیاری از ساعات به واسطه حضور دستفروشان وضعیت مناسبی ندارد، گفت: بسیاری ازارگان های دولتی و اصناف از تصرف پیاده روها در معابر اصلی ابراز نارضایتی کرده واز شهرداری هم توقع برنامه ریزی در راستای ساماندهی دستفروشان را دارند.

وی تاکید کرد: رفع  بسیاری از مشکلات و معضلات سطح شهر نظیرجلوگیری از ساخت وساز غیرمجاز، بهسازی معابر و ساماندهی دستفروشان از وظایف شهرداری است وتک تک شهروندان هم به حق از شهرداری می خواهند که ما نسبت به اجرای طرح  ساماندهی دستفروشان اقدام کنیم.

صیدی افزود: همانگونه که در ایام نوروز در راستای آماده سازی سطح شهر و اجرای برنامه های فرهنگی باعث رضایتمندی شهروندان و مسافران نوروزی شدیم باید با تمام توان در جهت اجرای طرح ساماندهی دستفروشان همکاری و هماهنگی لازم را با هم داشته باشیم.

شهردار سنندج اعلام کرد: در آینده نزدیک نقاط تعیین شده جهت برپایی هفته بازارها مشخص خواهد شد و هر روز در یک نقطه از سطح شهر هفته بازار برپا خواهد شد.

صیدی گفت: رعایت قوانین ومقرارات هفته بازارها توسط دستفروشان از طریق سامانه اینترنتی کامل اکنترل خواهد شد و قطعاً مدیریت و نظارت دقیقی از طریق این سامانه بر عملکرد دستفروشان در هفته بازارها خواهیم داشت.

وی خطاب به مدیران شهرداری مناطق تاکید کرد: باید در هنگام اجرای طرح ساماندهی دستفروشان اجازه حضور هیچ دستفروشی در معابر اصلی ندهیم و تمامی این دستفروشان را به هفته بازارها هدایت کنیم.

صیدی تصریح کرد: برپایی شب بازار هم یکی از دیگر از برنامه های شهرداری در راستای طرح ساماندهی دستفروشان است که برپایی این شب بازار قطعاً با استقبال خوب شهروندان روبه رو خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری و تعامل دستگاهای ذیربط بتوانیم برای همیشه معضل دستفروشی را بصورت اصولی و ریشه ای حل کنیم.