سرویس ايلام
انتشار:  چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397  ::  17:20   

«بیمارستانی در باغچه» اثر نویسنده‌ی ایلامی در نمایشگاه کتاب رونمایی می‌شود

سرویس ایلام - مجموعه داستان نوجوان «بیمارستانی در باغچه» نوشته مرتضی حاتمی، نویسنده و روزنامه‌نگار ایلامی، توسط موسسه انتشارات هشت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، این کتاب که نخستین مجموعه داستان حاتمی برای نوجوانان است از پنج عنوان داستان با نام‌های «بیمارستانی در باغچه،« «آرزوی روزنامه»، «گلسرخی برای فردا»، «وقتی مشق‌ها خط قرمز می‌خورند» و «پایان غروب با طعم شیرین دریا»‌ تشکیل شده است که توسط انتشارات یاد شده منتشر می‌شود.

حاتمی در گفت‌وگو با کردپرس عنوان کرد: این مجموعه داستان از زبانی ساده و روان برخوردار است و مخاطب می‌تواند با محتوای داستان‌ها ارتباط برقرار کند. داستان‌های این مجموعه هر یک تلاش می‌کند تا به برخی از سوالات و دغدغه‌ها و اندیشه‌های بی‌جواب نوجوان امروز پاسخ دهد و اندیشه‌ای تازه به او انتقال دهد.

 نویسنده‌ی رمان نوجوان «راز کوچه باغ هفت توت» گفت: علاوه بر این کتاب، ۹عنوان کتاب دیگر در نوبت چاپ اول در قالب بازآفرینی و تالیف، در نمایشگاه کتاب امسال رونمایی می شوند.

حاتمی افزود: در مجموعه داستان «بیمارستانی در باغچه» با توجه به جامعه‌ی هدف و محدویت‌های ذهنی نوجوانان، از تکنیک نگارشی پیچیده‌ای استفاده نکرده‌ام اما محتوای داستان‌ها از اندیشه‌هایی خاص و متفاوت برخوردارند.

از مرتضی حاتمی تاکنون بیش از ۴۵ اثر در ادبیات کودک و نوجوان و بزرگسال منتشر شده است. کتاب «بیمارستانی در باغچه» در ۷۲ صفحه و به قیمت ۷هزارتومان با شمارگان ۵۰۰ نسخه منتشر خواهد شد.