انتشار:  سه‌شنبه 16 مهر 1398  ::  10:45   

معاون سیاسی وزیر کشور:

فرمانداران به تخلف خرید و فروش رأی حساس باشند

سرویس ایلام - معاون سیاسی وزیر کشور در نشست ستاد انتخابات استان ایلام به تخلف انتخاباتی خرید و فروش رأی اشاره و تأکید کرد: باید نسبت به منابع مالی کاندیداها با حساسیت و دقت بیشتری توجه شود و فرمانداران اجازه ندهند این قبیل شائبه ها سلامت انتخابات را خدشه دار کند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، جمال عرف بر ارائه آموزش های لازم به دست اندرکاران انتخابات تاکید کرد و گفت: تاکنون پنج دوره آموزشی برگزار شده و همه استانها حضور فعال داشته اند، چراکه این آموزش ها به شکل گسترده و با دقت خاصی ارائه شده است.

وی اظهار داشت: سیاست های کلی انتخابات ما را مؤظف می کند بندهای قانونی را به خوبی رعایت و اجرا کنیم، قانونمندی و رعایت اصلی بی طرفی شرط اول مجریان برای برگزاری یک انتخابات سالم و پرشور در اسفندماه جاری خواهد بود.

معاون سیاسی وزیر کشور یادآور شد: هیچ مساله ای نباید مجریان و دست اندرکاران انتخابات را از اجرای قانون دور کند و بی طرفی و سلامت انتخابات بیش از هر چیز مد نظر باشد.

وی افزود: قانون بی طرفی در انتخابات را باید همه اصل قرار دهیم و برای برگزاری یک انتخابات سالم و ایجاد یک فضای رقابتی، با نشاط و ایمن تلاش کنیم.

معاون وزیر کشور ادامه داد: استفاده از فناوری های نوین در مرحله احراز هویت، اخذ رای و شمارش آرا نیز از دیگر موارد تاکید شده این سیاست هاست که سعی داریم با فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم انتخابات را به صورت مکانیزه یا نیمه مکانیزه برگزار کنیم.

او سرعت، دقت و سلامت و حراست از آرای مردم را از وظایف اصلی دست اندرکاران برگزاری انتخابات برشمرد و تاکید کرد: باید سیاست های کلی انتخابات که قانونی است به خوبی اجرا شود.

عرف شمار شعب اخذ رای در سراسر کشور را ۵۵ هزار شعبه ذکر کرد و یادآور شد: امیدواریم انتخابات مجلس شورای اسلامی با دقت نظر و فضای امنی در یک رقابت سالم برگزار شود.

وی: باید نسبت به منابع مالی کاندیداها با حساسیت و دقت بیشتری توجه شود و فرمانداران پیگیری این مسائل باشند و اجازه ندهند این قبیل شائبه ها سلامت انتخابات را خدشه دار کند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#معاون سیاسی وزیر کشور، جمال عرف
#انتخابات مجلس
#خرید و فروش رأی