انتشار:  سه‌شنبه 16 مهر 1398  ::  11:58   

در آستانۀ حملۀ نظامی ترکیه به شمال سوریه؛

درخواست مجلس دموکراتیک سوریه از شورای امنیت

سرویس سوریه - مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه ای با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از مناطق مرزی در شمال سوریه و افزایش احتمال حمله نظامی توسط ترکیه از شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست کرد از مردم منطقه محافظت کند.

به گزارش کردپرس، مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه ای با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از مناطق مرزی در شمال سوریه و افزایش احتمال حمله نظامی توسط ترکیه به این مناطق با بیان این که «خروج نیروهای آمریکایی مبارزه با داعش را دشوار خواهد کرد» عنوان کرد: «به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه تمام طرح های اشغالگرانه ترکیه را رد می کنیم و از جامعه بین المللی دعوت می کنیم در برابر حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه موضع جدی اتخاذ کنند. تصمیمی که کاخ سفید در خصوص شمال سوریه اتخاذ کرده است مبارزه با داعش را دشوار می کند. از شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز دعوت می کنیم تا در محافظت از مردم منطقه در برابر حملات ترکیه اقدام کند. در صورت حمله احتمالی ترکیه امنیت منطقه از بین رفته و موج بزرگی از پناهندگی آغاز خواهد شد. در این خصوص به تمام جهان هشدارهای لازم را می دهیم. مردم سوریه مدت زمان طولانی است که به دلیل سیاست های ترکیه در منطقه شرایط سختی را سپری می کنند. باور داریم که مردم سوریه مانند هر زمان دیگری به مسئولیت تاریخی خود عمل خواهند کرد و تمام تهدیدات و توطئه ها علیه منطقه را خنثی خواهند کرد.»

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، در ادامه این بیانیه آمده است: «حمایت ما از دیالوگ برای حل مسائل موجود یک رفتار استراتژیک است. هر آنچه که از راه دیپلماسی از ما خواسته شده است به آن عمل می کنیم. برای این که با دولت ترکیه رو در رو قرار نگیریم هر راهی را امتحان کردیم. در آخرین اقدام مکانیزم امنیت مرزها را ایجاد کردیم. ما به اقدامات خود از طریق دیپلماسی ادامه خواهیم داد. ما از تصمیم ارتش دموکراتیک سوریه برای محافظت از مرزها حمایت می کنیم. ترکیه به هیچ عنوان نخواهد توانست زندانیان داعش و خانواده های آنان را کنترل کند»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#داعش