انتشار:  سه‌شنبه 16 مهر 1398  ::  15:11   

برنامه حرکت رفت و برگشت قطارهای ویژه اربعین

سرویس کرمانشاه- شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برنامه حرکت رفت و برگشت قطارهای ویژه اربعین در مسیرهای تهران به خرمشهر و کرمانشاه را اعلام کرد.

به گزارش کُرد پرس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی‌دولت، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برنامه حرکت رفت و برگشت قطارهای ویژه اربعین در مسیرهای تهران به خرمشهر و کرمانشاه را اعلام کرد.

یادآور می‌شود، پیش فروش بلیت قطارهای ویژه اربعین از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه سوم مهرماه به صورت آنلاین و مراکز مجاز آغاز شده و برای سفرهای ریلی ویژه ایام اربعین حسینی امسال ۵۴ رام قطار روزانه در  ۱۵ روز در قالب ۸۵۸ رام معادل ۴۳۶ صندلی در نظر گرفته شده است.

برای مراسم اربعین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در شاخص تعداد قطار ۴۳ درصد و در شاخص ظرفیت صندلی ایجادی ۴۷ درصد رشد ایجاد شده است. همچنین مسیرهای جدید ایجادی برای جابجایی زائران اربعین حسینی فراهم شده است که شامل مسیرهای قم خرمشهر، قم-کرمانشاه، تهران- همدان، اهواز-شلمچه، اصفهان-کرمانشاه برای مسافران داخلی و مسیر زاهدان- خرمشهر برای جابجایی زائران کشور پاکستان می‌شود.

ضمنا مقرر شده است؛ قطارهایی که به مقصد اهواز سیر می‌کنند به مقصد ایستگاه خرمشهر ادامه سیر دهند. همچنین قطار اتوبوسی خرمشهر_شلمچه به صورت ۲۴ ساعته و رایگان برای ایام پیک سفرهای اربعین در نظر گرفته شده است و هیچ افزایش قیمتی برای اربعین امسال در سفرهای ریلی اعمال نشده و نرخ ها طبق مصوبه سال جاری است.

نرخ بلیت قطارهای ویژه اربعین حسینی (ع) در مسیر‌های مشخص، در تصویر قابل مشاهده است.