انتشار:  سه‌شنبه 16 مهر 1398  ::  19:59   

دفاع پارلمان انگلیس از عملکرد نیروهای کرد سوریه

سرویس جهان- نماینده پارلمان انگلیس در جلسه فوق العاده این نهاد تاکید کرد تصمیم آمریکا به خروج از سوریه بر خلاف توصیه های مقامات این کشور و کنگره است و این مسئله نیروهای کرد راکه همراه با ما در جنگ با داعش شرکت کردند به مخاطره می اندازد.

 

به گزارش کردپرس، تصمیم دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به خروج نیروهای این کشور از سوریه و تنها گذاشتن نیروهای کرد در برابر حمله احتمالی ترکیه واکنش های جهانی زیادی داشته است.

سایت پارلمان انگلیس در این باره نوشت: پارلمان از اندرو موریسون، معاون وزیر خارجه این کشور خواسته است در جلسه فوق العاده شرکت کرده و به پرسش های نمایندگان پاسخ دهد.

موریسون در جلسه ای که امروز عصر در پارلمان انگلیس برگزار شد، به نمایندگان گفت که انگلیس در حال مشورت با آمریکا برای دادن پاسخ به حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه است. وزرای خارجه و دفاع این کشور هم با دولت آمریکا در تماس بوده و پیرامون این مسئله رایزنی کرده اند. آمریکا حمله ترکیه به شمال سوریه را تایید نمی کند و ما هم برای ترکیه روشن ساخته ایم که حمله آنها منطقه را ناامن و تلاش ها برای مبارزه با داعش را تحت تاثیر قرار می دهد.

در ادامه توبیاس الوود، نماینده پارلمان انگلیس، هدف ترکیه از حمله به کردهای سوریه را تلاش برای اسکان 3 میلیون آواره سوریه در مناطق تحت کنترل کردها دانست و نسبت به عواقب خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه هسدار داد.

وی در ادامه گفت: ترکیه قصد دارد به نیروهای کرد حمله کند که در کنار ما با  داعش مبارزه کرده اند. تصمیم ترامپ به خروج نیروهای آمریکا بر خلاف صلاحدید و توصیه مقامات این کشور و نیز کنگره آمریکا بوده است. این تصمیم نیروهای دموکراتیک سوریه را در مقابل حمله ترکیه برای ایجاد منطقه امن به عمق 30 کیلومتر در شمال سوریه آسیب پذیر می کند.

وی تاکید کرد که « نیروهای کرد پیاده نظام ما در سوریه بودند به نظر می رسد که ما اکنون به آنها پشت می کنیم». الوود خطاب به ترامپ گفت شما نباید آنها را به حال خود رها کنید.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#انگلیس