انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  08:50   

فرانسه در کنار کردها می ماند

سرویس جهان- نخست وزیر فرانسه تاکید کرد کشورش برخلاف دو دل بودن آمریکا، برای مبارزه با داعش همراه کردهای سوریه خواهد بود.

 

به گزارش کردپرس، تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا از کشور و باز کردن مسیر برای حمله ترکیه به کردهای سوریه، واکنش های منفی زیادی در میان کشورهای جهان از جمله دانمارک، انگلیس و فرانسه داشته است. نمایندگان پارلمان های این کشورها خواستار توضیح دولتمردان این کشورها درباره اوضاع در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه و احتمال حمله ترکیه به کردهای سوریه شده اند.

رویترز و نیوزویک از اعتراض تعدادی از نمایندگان پارلمان فرانسه به تصمیم آمریکا و درخواست از دولت فرانسه برای ادامه حمایت از کردهای سوریه خبر داده اند.

به نوشته رویترز و نیوزویک، ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه در صحن پارلمان فرانسه، از تصمیم آمریکا برای خروج نیروهای این کشور از شمال سوریه و تنها گذاشتن نیروهای کرد انتقاد کرد. نمایندگان فرانسه گفته بودند که دولت این کشور اقدام کافی برای حمایت از کردهای سوریه که در حال مباره با داعش هستند، به عمل نمی آورد.

نخست وزیر فرانسه خطاب به نمایندگان فرانسه در پارلمان این کشور تاکید کرد کشورش برخلاف آمریکا سیاستش را در مورد سوریه و حمایت از کردها تغییر نداده است.

فیلیپ تاکید کرد که بر خلاف ادعای آمریکا، مبارزه با داعش پایان نیافته و فرانسه در کنار نیروهای کرد به مبارزه با این گروه تروریستی ادامه می دهد.

فرانس 24 هم به نقل از فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه گزارش داد که تصمیم دولت آمریکا برای خروج از سوریه تاثیر منفی بر جمعیت کردهای ساکن شمال سوریه خواهد گذاشت زیرا بیم آن می رود ترکیه به زودی حمله خود را علیه کردها در شمال سوریه آغاز کند.

وی به اعضای ائتلاف مبارزه با داعش هشدار داد که نگذارند تصمیم آمریکا بر عملکرد ائتلاف در مبارزه با داعش تاثیر بگذارد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#فرانسه