سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  10:52   

پیام مسعود بارزانی به‌ دونالد ترامپ

سرویس عراق و اقلیم کردستان – رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) در پیامی خطاب به‌ رئیس جمهور آمریکا، تاکید کرد: خون کردها بسیار ارزشمندتر از پول و سلاح است.

به‌ گزارش کردپرس، شبکه‌ تلویزیونی روداو از ارسال پیامی از سوی مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) به‌ دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده‌ آمریکا خبر داد.

بر اساس این خبر، بارزانی خطاب به‌ ترامپ تصریح کر‌ده است که‌ خون کردها بسیار ارزشمندتر از پول و سلاح است.

رئیس پیشین اقلیم کردستان عراق تاکید کرده‌ است که‌ مردم کردستان همیشه‌ به‌ دنبال حقوق حقه‌ خود بوده‌ اند.

بارزانی در ادامه‌ آورده‌ است که‌ نیروی پیشمرگ، داعش را شکست داده و شریک تاثیرگذار ائتلاف بین المللی علیه‌ ترور است.

این پیام پاسخی به‌ دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا است که‌ در صفحه توییتر خود از تصمیمش برای خروج نیروهای آمریکا از سوریه دفاع کرد و نوشت: درست است که کردها(ی سوریه) در کنار ما جنگیده اند اما ما برای این کار پول هنگفت و تجهیزات در اختیار آنها قرار داده ایم. کردها دهها سال است که با ترکیه می جنگند»

ترامپ در توییت دیگری نوشت:« اما اکنون زمان آن رسیده است که از این جنگ های مضحک بی پایان که بسیاری از این جنگ ها قبیله ای هستند خارج شویم و سربازانمان را به خانه بازگردانیم.»

ترامپ گفت: ما هر کجا که به نفعمان باشد جنگ خواهیم کرد و تنها برای برنده شدن جنگ می کنیم. اکنون ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه و کردها باید فکری به حال این وضعیت کنند که چگونه باید با اعضای دستگیر شده داعش رفتار کنند. ما 7000 مایل دورتر هستیم.»