انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  11:34   

درخواست برقراری منطقۀ پرواز ممنوع از سوی ارتش دموکراتیک سوریه

سرویس سوریه – ارتش دموکراتیک سوریه برای حفظ مردم شمال سوریه از یک فاجعۀ انسانی، از ائتلاف بین المللی ضد داعش و جامعۀ بین المللی درخواست کرده است منطقۀ پرواز ممنوع در شمال سوریه برقرار شود.

به گزارش کردپرس، ارتش دموکراتیک سوریه صبح امروز از ائتلاف بین المللی ضد دولت اسلامی عراق و شام (داعش) و جامعۀ بین المللی درخواست کرد در شمال سوریه منطقۀ پرواز ممنوع اعلام شود.

مرکز هماهنگی و عملیات نظامی ارتش دموکراتیک سوریه صبح امروز به منظور «حفاظت از مردم شمال و شرق سوریه در برابر یک فاجعۀ انسانی قریب الوقوع» برقراری منطقۀ پرواز ممنوع را خواستار شد.

پیش از این وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرده بود که مرکز عملیات مشترک هوایی نیروهای ائتلاف آسمان شمال سوریه را به روی هواپیماهای ترکیه بسته است.

ارتش دموکراتیک سوریه خواستار منطقۀ پرواز ممنوعی شده است «مانند آنچه در گذشته برای مردم عراق برقرار شد.»

امکان استفاده از حملۀ هوایی برای پیشبرد اهداف نظامی ترکیه در شمال سوریه بسیار حیاتی است.

صبح امروز دیوید ایگناتیوس روزنامه نگار واشنگتن پست اعلام کرد مقامات آمریکایی به کردها اطلاع داده اند که حملات هوایی و زمینی ارتش ترکیه و متحدان سوریش به شمال سوریه امروز آغاز خواهد شد.

بر این اساس، تا این لحظه مشخص نیست که آیا چراغ سبز ایالات متحده به ترکیه متضمن استفاده از حریم هوایی نیز هست یا آسمان شمال سوریه همچنان به روی ترکیه بسته می ماند.

 

کد خبرنگار: 30103

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها