سرویس سوریه
انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  12:33   

《خالد عیسی》 نماینده PYD در اروپا طی گفت‌وگو با کردپرس عنوان کرد: 

بازنده جنگ ترکیه است

سرویس سوریه-خالد عیسی گفت:یازده هزار جنگجوی جهادی و بسیار خطرناک داعش امروز در کمپ حولی در شمال سوریه زندانی هستند و در صورت هر اتفاقی لطمه جبران ناپذیری به امنیت منطقه وارد می‌کنند.

 

《خالد عیسی》 نماینده PYD در اروپا طی گفت‌وگو با کردپرس با اشاره به این مطلب که ترکیه با تصرف شمال سوریه از آن بعنوان کارت سیاسی علیه اروپا استفاده می کند،توضیح داد:سیاست‌های ترکیه خطری برای امنیت و ارامش خاورمیانه و جهان است.

این مسئول کُرد سوری گفت:هر حمله به شمال سوریه علاوه بر آواره شدن میلیون‌ها نفر خطر انتشار گروه‌های تروریستی و زندانیان داعش را فراهم می‌کند.

وی افزود:فراموش نکنیم ۱۱ هزار جنگجوی جهادی و بسیار خطرناک داعش امروز در کمپ حولی در شمال سوریه حضور دارند و در صورت هر اتفاقی لطمه جبران ناپذیری به امنیت منطقه وارد می‌کنند.

خالد عیسی تاکید کرد:بازنده جنگ ترکیه خواهد بود و این را همه می‌دانند.هر جنگی ۶۰۰ کیلومتر مرز را برای نبرد فرسایشی آماده خواهد کرد.

این مسئول روابط حزب اتحاد دموکراتیک در اروپا با اشاره به نقش کشورهای دیگر در برابر ترکیه گفت:ورود شورای امنیت سازمان ملل به نقض حاکمیت ارضی سوریه توسط ترکیه واجب است و اعضای این شورا نباید اجازه تجاوزگری را به ترکیه بدهند.