انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  13:38   

انقاد شدیدالحن لیندسی گراهام از ترامپ به خاطر تنها گذاشتن کردها

سرویس جهان- لیندسی گراهام، سناتور نزدیک به دونالد ترامپ، تصمیم رییس جمهور آمریکا را برای تنها گذاشتن کردها در مقابل ارتش ترکیه، بدترین اشتباه ترامپ در دوران ریاست جمهوری وی خوانده و خواستار اصلاح نظرش شده است.

 

به گزارش کردپرس، لیندسی گراهام در مصاحبه با نشریه الکترونیکی اکسیوس، با تندترین لحن از تصمیم دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای خروج نیروهای آمریکا از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه و تنها گذاشتن کردها در مقابل ارتش مجهز ترکیه انتقاد کرده است.

وی تاکید کرد که ترامپ اجازه داده است ترکیه به کردهای سوریه حمله کند و با این اقدام سوگند ریاست جمهوری خود را نقض کرده است. این اقدام ترامپ آمریکا را نیز در معرض بزرگترین خطر قرار داده است.

سناتور جمهوریخواه حامی ترامپ که از وی در برابر مورد استیضاح قرار گرفتنش توسط کنگره دفاع کرده است، هشدار داد که ترامپ زمینه را برای بازگشت دوباره داعش فراهم کرده است. وی گفت: ترامپ سوگند یاد کرد که آمریکا را در برابر دشمنانش محافظت کند. داعش بزرگترین دشمن ماست و آمریکا با همراهی کردها می تواند دشمن ملت و کشور آمریکا را نابود کند.

سناتور جمهوریخواه آمریکا تاکید کرد که فقط خود رییس جمهور آمریکا باور دارد اقدام او به معنی تنها گذاشتن کردها نیست. همه معتقدند که تصمیم ترامپ به معنی تنها گذاشتن کردها است.

با این که وی اقدام اخیر ترامپ را برای خروج نیروهای آمریکا از مرزهای سوریه و فراهم کردن زمینه حمله ترکیه به کردها مورد انتقاد شدید قرار داده است اما می گوید نباید ترامپ به خاطر این تصمیم کنار گذاشته شود.

لیندسی گراهام ابراز امیدواری کرد که ترامپ نظر خود را اصلاح کرده و کردهای سوریه را در برابر حمله ترکیه تنها نگذارد در غیر این صورت، وی به همراه برخی همکارانش به دنبال فراهم کردن زمینه تحریم شدید اقتصادی ترکیه خواهند بود.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا