انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  15:17   

گفتگوی تلفنی اردوغان – پوتین با موضوع حمله نظامی ارتش ترکیه به شرق فرات

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با ولادمیر پوتین، همتای روسی خود با موضوع حمله نظامی به شرق فرات گفتگو کرد.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با ولادمیر پوتین، همتای روسی خود گفتگو کرده است.

به نوشته خبرگزاری هابر7، رئیس جمهور ترکیه در این تماس تلفنی اعلام کرده است: «عملیاتی که نیروهای مسلح ترکیه در شرق فرات طراحی کرده اند در راه دستیابی سوریه به صلح و ثبات تاثیر مهمی خواهد داشت و راه روند سیاسی در سوریه را باز خواهد کرد».

رئیس جمهور ترکیه با تأکید بر این که «دفاع از حق و منافع ملت سوریه برای ترکیه یک عنصر مهم و اصلی است» خاطرنشان کرد: «از رفتار سازنده فدراسیون روسیه در این روند بسیار تشکر می کنیم».

همزمان با این تماس تلفنی بر اساس اطلاعات به دست آمده، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در تماس تلفنی با توماس او برین، مشاور امنیت ملی آمریکا گفتگو کرده است.

در این تماس تلفنی دو طرف در خصوص ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و اقدامات بعد از آن گفتگو کرده اند. کالین در این تماس تلفنی هدف ترکیه از ایجاد منطقه امن در شمال سوریه را «پاکسازی تروریست های از مرزهای ترکیه در چارچوب محافظت از تمامیت ارضی سوریه و بازگشت پناهندگان سوری به کشور خود» اعلام کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#روسیه
#کردها