سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  16:09   

کلنیک حقوق شهروندی در آذربایجان غربی راه اندازی می شود

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی از راه اندازی کلنیک حقوق شهروندی با محوریت حقوق کودک، زنان و آسیب دیدگان اجتماعی در استان خبر داد.

به گزارش کردپرس، پریسا علیلو در جلسه حقوق کودک، خواستار تشکیل هر چه سریعتر کمیته های چهارگانه حقوق کودک در استان شد و گفت: ضروری است تا دستگاه های اجرایی به صورت منسجم در راستای احقاق حقوق کودکان گام بردارند.

او با اشاره به پاک بودن استان در حوزه کودک آزاری افزود: امیدوارم با مشارکت دستگاهها؛ بتوانیم چالشهای حوزه کودک در استان را مرتفع نماییم و در این راه باید از ظرفیت های سازمانهای مردم نهاد نیز بهره بگیریم.

علیلو به ایجاد و راه اندازی کلنیک حقوق شهروندی شامل (حقوق کودک، زنان و آسیب دیدگان اجتماعی) در استان اشاره کرد ادامه داد: پیرو هماهنگی های بعمل آمده با فرهنگسراهای شهرداری و کانون وکلا و مشاورین حقوقی دادگستری به زودی شاهد راه اندازی کلینیک حقوق کودک در ذیل کلینیک حقوق شهروندی در بسیاری از محلات ارومیه خواهیم بود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی تصریح کرد: مرکز آموزش، مهارت و خلاقیت که در محل کانون فرهنگی، اجتماعی زنان استان ایجاد شده و با توجه به بازدید مشاور وزیر کشور در امور زنان وخانواده و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از این مرکز و پیشنهاد معرفی این مرکز بعنوان پایلوت و الگو برای کل کشور، مطرح شده است.

او ادامه داد: از دستگاههای اداری استان می خواهیم تا بمنظور توانمند سازی و آشنایی کودکان با مهارتهای زندگی اجتماعی از ظرفیتهای این مرکز استفاده نمایند.