سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  21:43   

اربیل: تبعات منفی حمله ترکیه به سوریه همه منطقه را فرا می گیرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- هیئت دولت اقلیم کردستان ضمن هشدار درمورد آواره شدن هزاران تن در پی حمله نظامی ترکیه به کردستان سوریه، اعلام کرد که تبعات منفی این حمله همه منطقه را فرا می گیرد.
 

به گزارش کردپرس، هیئت دولت اقلیم کردستان در نشستی که امروز چهارشنبه 17 مهر/9 اکتبر، به منظور بررسی وضعیت کردستان سوریه و تبعات خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه و حمله ترکیه برگزار شد، تاکید کرد که تبعات این حمله و افزایش تنش در سوریه، در چارچوب مرزهای این کشور باقی نمانده و همه منطقه را فراگرفته و موجب آواره شدن هزاران تن از مردم این مناطق می شود و اکثریت آوارگان سوری به اقلیم کردستان پناه می آورند.

در بیانیه این نشست آمده که مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان تاکید کرده که باید همه مشکلات در سوریه از طریق گفتگو و راه های مسالمت آمیز حل شود، زیرا تصمیمات یک جانبه و نظامی به نفع شهروندان سوری نیست.

وی در مورد اعتراضات و تظاهرات عراق نیز تاکید کرد که دولت اقلیم از خواست و مطالبات مشروع تظاهرکنندگان در قالب تظاهرات مدنی و مسالمت آمیز حمایت کرده و همچنین حمایت و پشتیبانی کامل خود از عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق، و اقدامات وی برای حل مشکلات اعلام می کند.

در بخشی دیگر از این نشست ریبر احمد وزیر امورداخلی اقلیم کردستان گزارشی را در مورد آمادگی اقلیم برای پذیرش و اسکان سیل آوارگان سوری ارائه داده و اعلام کرد که تمهیدات و مقدمات لازم برای پذیرش آوارگان در پیش گرفته شده و از جامعه جهانی نیز درخواست شده که در رسیدگی به این آوارگان وظیفه خود را انجام داده و با اقلیم همکاری کنند.