سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  23:18   

رئیس فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان کردستان:

هدف حمله ترکیه به سوریه تلاش برای حذف کردها است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان کردستان، ضمن محکوم کردن حمله ارتش ترکیه به کردستان سوریه، تاکید کرد که هدف از این حمله حذف کردها است.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی روداو، علی محمد صالح در واکنش به آغاز حمله نظامی ترکیه علیه کردستان سوریه،  تاکید کرد که حمله ترکیه علیه کردستان سوریه اقدامی علیه همه کردها است و آنچه روی می دهد، فقط آواره شدن شهروندان کُرد این منطقه نیست، بلکه این حمله تلاش جدی برای حذف کردها است.

همچنین گفت که رایزنی های لازم با هیئت رئیسه پارلمان کردستان درمورد شرایط سوریه و برگزاری نشستی برای انجام دادن اقدامات ضروری در این مورد، در جریان است.

رئیس فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان کردستان، هشدار داد که اگر ترکیه در این حمله موفق شود، این حمهل و تجاوزگری را به دیگر مناطق نیز گسترش داده و به اقلیم کردستان نیز حمله می کند و به همین دلیل لازم است تمامی احزاب کردستانی داخل و خارج از اقلیم کردستان در این مورد متحد بوده و موضع مشترکی را اتخاذ کنند.

علی محمد صالح ضمن محکوم کردن  این حمله ترکیه، گفت آنچه اتفاق افتاد خیانت آمریکا به کردها بوده و این حمله روابط میان کردها و آمریکا را برای همیشه زیر سوال می برد و این اولین بار نیست که آمریکا چنین مواضعی را در برابر کردها اتخاذ کرده و به آنان پشت می کند و این در حالی است که در سال 2003 ترکیه به آمریکا اجازه استفاده از اینجرلیک برای حمله به صدام را نداده و آمریکا این حملات را از اقلیم کردستان انجام داد.

وی خاطر نشان ساخت که تاکنون 4 هزار و500 نیروی آمریکایی در عراق کشته شده اند، اما حتی یک نیروی آمریکایی کشته نشده و با این حال آمریکا در مقاطع حساس با کیان کردی دشمنی و مخالفت ورزیده است و با اینکه نیروهای کُرد سوری و پیشمرگ ها در نبرد با داعش همه جهان را متحیر ساختند، در مقابل دشمنان وبرای سلاح و پول، تنها رها شده اند.