انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  06:37   

گزارشی از آخرین تحولات پیرامون عملیات چشمه صلح (1)

سرویس ترکیه -تا این لحظه 181 هدف از مواضع ارتش دموکراتیک سوریه/ YPG در شرق فرات توسط موشک ها و توپ های ترکیه مورد اصابت قرار گرفته است. همچنین 42 حمله نیز از طرف نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه / YPG به مرزهای ترکیه ثبت شده است.

عملیات نیروهای ارتش ترکیه تحت عنوان «چشمه صلح» که از ساعت 16:00 به وقت محلی دیروز 9 اکتبر 2019 آغاز شده است با بمباران گسترده جنگنده ها و توپخانه ارتش ترکیه و در پی آن ورود نیروهای زمینی ارتش ترکیه از چهار جبهه به سه منطقه قامشلو، سرکانی و گری سپی همراه بوده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از وزارت دفاع ترکیه، تا این لحظه 181 هدف از مواضع ارتش دموکراتیک سوریه/ YPG در شرق فرات توسط موشک ها و توپ های ترکیه مورد اصابت قرار گرفته است. همچنین 42 حمله نیز از طرف نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه / YPG به مرزهای ترکیه ثبت شده است که از این حملات خمپاره ای 14 حمله به نصیبین در استان ماردین، 8 حمله به جزیره در استان شرناخ، 2 حمله به جیلان پینار در استان شانلی اورفا، 15 حمله به ادیل در استان شرناخ و 3 انفجار در نصیبین استان ماردین صورت گرفته است.

مناطقی که شب گذشته از سوی جنگنده های ارتش ترکیه هدف قرار گرفته است به شرح ذیل می باشد:

 • مناطقی از کوبانی از سوی نیروهای مسلح ترکیه به شدت بمباران شده و توپخانه ارتش ترکیه تپه میش تنور در کوبانی را زیر آتش گرفته اند
 • تانک های ارتش ترکیه با ورود به گری سپی به سمت مناطقی که از سوی جنگنده ها و توپخانه ارتش ترکیه هدف قرار گرفته است حرکت کرده اند
 • نیروهای مسلح ترکیه مواضع ارتش دموکراتیک سوریه محله ماهاتا، سیلوها و جاده ملا دوریش در سرکانی را هدف قرار داده است.
 • عین العیسی در شمال رقه و سرکانی زیر آتش سنگین توپخانه ارتش ترکیه قرار گرفت.
 • مواضع ارتش دموکراتیک سوریه در روستای بادیوا در حدفاصل حسکه – گری سپی بمباران شد

اولین مناطقی که در اولین روز از عملیات چشمه صلح از سوی نیروهای مسلح ترکیه هدف قرار گرفت به شرح ذیل است:

 1. گری سپی (تل ابیض)
 2. سرکانی (راس العین)
 3. عین العیسی
 4. دربیسیه/ حسکه
 5. روستای بادیوا/ گری سپی
 6. روستای ناستل/ شمال رقه
 7. قامشلو

بر اساس اولین اطلاعات به دست آمده از ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه، در اولین حملات شش تن از اعضای ارتش دموکراتیک سوریه /YPG کشته شده اند.

 

خبرگزاری کردپرس/سرویس ترکیه

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها