انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  06:56   

رئیس جمهور ترکیه:

ترکیه با کردها هیچ مشکلی ندارد

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی در اظهاراتی با اشاره به عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه در شرق فرات عنوان کرد: ما با کردها هیچ مشکلی نداریم؛ هدف ما گروه های تروریستی است.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی در اظهاراتی با اشاره به عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه در شرق فرات عنوان کرد: «ما در پی اهداف و برنامه های پنهان در سوریه نیستیم. در الباب، جرابلس و عفرین این را به همه نشان دادیم. آن مناطق را به صاحبان آنجا تحویل داده و در زیر ساخت ها و رو ساخت ها سرمایه گذاری های کلان کردیم. هدف ایجاد منطقه امن نیز تأمین امنیت مرزها و بازگشت پناهندگان سوری به سرزمین خود است. مرزهای ما تحت تهدید است، تأمین امنیت، آسایش و آرامش مردمانمان در مرزها وظیفه ماست».

به نوشته روزنامه استار، اردوغان با انتقاد از ادعاهای مطرح شده پیرامون "تلاش ترکیه برای تغییر بافت دموگرافیک شرق فرات" نیز خاطرنشان کرد: «ترکیه چنین دغدغه ای ندارد. اگر به دنبال چنین چیزی بودیم در عفرین، جرابلس و الباب آن را پیگیری می کردیم. بافت دموگرافیک را PKK/PYD و داعش تغییر می دهد. در تمام گزارش های منتشر شده از کمیته های دیده بان حقوق بشر و سازمان عفو بین المللی به این موضوع صراحتاً اشاره شده است که PYD دست به جنایت جنگی زده است. ما با کردها هیچ مشکلی نداریم. مشکل ما با گروه های تروریستی است. هدفمان در عملیات ایجاد منطقه امن به طور قطع گروه های تروریستی است. گروه های تروریستی باید از این منطقه خارج شوند».

اردوغان افزود: «ما با گروهی مبارزه می کنیم که به کردها هم ظلم کرده و آنان را قتل عام کرده است. این بسیار مهم است. این ما نیستیم که علیه کردها مبارزه کرده و آنان را می کشیم، PYD/PYG دست به این کار زده است. عملیات برای ایجاد منطقه امن در شرق فرات به هیچ عنوان مبارزه با داعش را تضعیف نخواهد کرد. ما به مبارزه با داعش ادامه خواهیم داد. هدف این ها ایجاد یک دولت ترور در شرق فرات است. ما اجازه این کار را نخواهیم داد.»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها