انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  07:13   

واکنش تند وزیر امور خارجه ترکیه به انتقادات عربستان و فرانسه از عملیات چشمه صلح

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با واکنش تند به انتقادات عربستان و فرانسه این کشورها را متهم به دورویی کرد.

به گزارش کردپرس، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات چشمه صلح عنوان کرد: «برخی کشورهای انتقاداتی از قبیل ایجاد بحران انسانی یا تضعیف مبارزه با داعش را مطرح می کنند که تماماً بی پایه و اساس است. ما از گفتن دو رویی آنان خسته شدیم ولی آنان از دورویی خود خسته نشدند. ما دورویی آنان را همواره اعلام خواهیم کرد. ترکیه حساس ترین کشور در خصوص غیرنظامیان است. این را در عملیات های شاخه زیتون و سپر فرات به تمام جهان نشان دادیم. تنها مسئله ما با گروه های تروریستی است. YPG/PYD در پی تجزیه سوریه هستند».

وزیر امور خارجه ترکیه در گفتگو با تلویزیون NTV در واکنش به انتقادات کشورهای حوزه خلیج فارس به خصوص عربستان از عملیات ترکیه نیز گفت: «در یمن آن همه انسان به قتل رساندید، گرسنه نگاه داشتید، این همه انسان به دلیل محاصره های شما از گرسنگی جان خود را از دست دادند. اکنون با چه رویی از ترکیه انتقاد کرده و با این عملیات مخالفت می کنید».

چاووش اوغلو افزود: «فرانسه تلاش های مضاعفی برای ایجاد یک دولت جدید در منطقه داشت. امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه شخصاً YPG را به کاخ الیزه دعوت کرده و از آنان پذیرایی می کرد. ما نیازی به حمایت های مالی کسی نداریم، کارمان را خودمان انجام خواهیم داد. ما برای بقای ملی خود مبارزه می کنیم.»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها