انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  10:22   

اعزام کاروان دانش‌آموزان ایلامی به اربعین برای نخستین بار

سرویس ایلام - مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان ایلام به کردپرس گفت: کاروان دانش آموزی پیاده‌روی اربعین برای نخستین بار از استان ایلام اعزام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، روح الله پارسی در این خصوص عنوان کرد: امسال با توجه به حجم زائران اربعین حسینی و پیش بینی حضور چشم‌گیر هموطنانمان در مرز بین‌المللی مهران برنامه‌ها واقدامات متعددی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: آنچه موجب شده است برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان را با دیگر اقدامات سایر نهادها و ارگان ها متمایز کند حضور دانش آموزان و همراهی خانواده آنان در برگزاری برنامه های اربعین حسینی است.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان ایلام  برپایی 2 موکب فرهنگی و خدماتی در شهرستان ایوان و پایانه مرزی مهران را از مهمترین برنامه های پیش بینی شده این اتحادیه اعلام کرد و گفت: موکب فرهنگی مستقر در پایانه مرزی مهران همچون سال گذشته درصدد است خدمات فرهنگی خود را به دانش آموزان سراسر کشور ارائه کند.

پارسی توزیع و پخت غذا توسط دانش آموزان و اولیاء آنان در بین زائران اباعبدالله از دیگر فعالیت‌های این اتحادیه جهت خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع)  اعلام کرد و گفت: کاروان دانش آموزی پیاده روی اربعین برای نخستین بار از استان ایلام اعزام خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در اربعین امسال، خاطر نشان کرد: امسال با برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته ظرفیت پذیرایی و اسکان در مرکز استان برای کاروان های دانش آموزی به وجود آمده است و این اتحادیه پذیرای زائران دانش آموزی سراسر کشور خواهد بود.

پارسی از اجرای برنامه‌ی پویش «نذر قدم های زینب (س)» خبر داد و گفت: در این پویش اعضای دختر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان هدایای خود، شامل دست سازه های دانش آموزی، محصولات فرهنگی، نامه به دوست عراقی ام، رزق معنوی و... را به دفاتر انجمن اسلامی تحویل داده تا توسط کاروان های دانش آموزی در طریق الحسین(ع) در بین نوجوانان عراقی توزیع می‌کنند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزی ایلام، پارسی
#اربعین
#کاروان دانش آموزی
#موکب