سرویس ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  10:37   

واعظی در پایانه مرزی مهران؛

دولت تمام ظرفیت های خود را برای خدمات رسانی به زوار به کار بسته است/پیش بینی تردد 200 هزار نفر از مرز مهران

سرویس ایلام - رئیس دفتر رئیس جمهوری که صبح امروز به ایلام آمده است، در بازدید از پایانه مرزی مهران در جمع خبرنگاران گفت: دولت تمام ظرفیت های خود را برای خدمات رسانی به زوار به کار بسته است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، محمود واعظی اظهار کرد: پیاده روی اربعین حسینی به عنوان یک اجتماع بزرگ مردمی، حامل پیام وحدت و اتحاد برای مسلمانان جهان است.

وی افزود: امسال استقبال  بی نظیری از سوی اقشار مختلف مردم برای شرکت و حضور در پیاده روی ازبعین حسینی صورت گرفته است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان این که تردد زوار اربعین حسینی در مرزهای خروجی نسبت به سال گذشته حدود ۳ برابر بوده است، افزود: بر اساس اعلام مسئولان در شبانه روز گذشته حدود ۱۸۰ هزار نفر از مرز مهران تردد داشته است و پیش بینی می شود که این میزان در روز پنجشنبه به ۲۰۰ هزار نفر افزایش یابد.

واعظی با بیان این که همه مسئولان دولتی پای کار بوده اند که تردد زوار اربعین حسینی به بهترین نحو ممکن انجام شود، ابراز کرد: خوشبختانه در بحث جاده های مواصلاتی منتهی به مرز مهران و پایانه مرزی مهران، اقدامات بسیار خوبی انجام شده و بحث اسکان و پذیرایی زوار اربعین حسینی در  مرز مهران دایر بوده و به خوبی به زوار خدمات رسانی می شود.

واعظی با اشاره به آمادگی کامل استان ایلام برای تردد زوار اربعین حسینی افزود: دولت در بحث خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی تمام تلاش  و ظرفیت های خود را به کار گرفته است و زوار اربعین حسینی در پایانه مرزی مهران از ارائه  این خدمات ابراز رضایت دارند.

وی با بیان اینکه اربعین حسینی به عنوان یک اجتماع بزرگ مردمی، حامل پیام  وحدت و اتحاد برای مسلمانان است، خاطرنشان کرد: امنیت در مرزهای ایران بسیار مطلوب است و از مسئولان عراقی نیز برای فراهم کردن امنیت زوار  اربعین حسینی در این کشور قدردانی می شود.

به گزارش کردپرس، واعظی از ایلام به مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان نیز سفر خواهد کرد.