انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  11:53   

پیش بینی درآمد ۷۵ میلیارد تومانی برای برنج‌کاران چرداولی

سرویس ایلام - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چرداول گفت: در شهرستان ۱۲۰۰ بهره بردار در زمینه تولید برنج فعالیت دارند و برنج مازاد تولیدی خود را به استانهای همجوار هم صادر می کنند که پیش بینی می شود امسال درآمد 75 میلیارد تومانی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، اقبال گراوندی افزود: امسال به رغم محدودیت هایی که برای کشاورزان در زمینه کشت برنج صورت گرفت ولی یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی آبی شهرستان چرداول به این کشت اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: از این مقدار سطح زیر کشت با عملکرد ۲.۳ تن در هر هکتار پیش بینی می شود حدود هفت هزار و ۵۰۰ شلتوک برداشت که از این میزان پنج هزار تن برنج سفید تولید و روانه بازار مصرف شود.

گراوندی تصریح کرد: کار برداشت برنج با استفاده از ۳۰ دستگاه کمبیاین آغاز شده و پیش بینی می شود بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان نیز از محل فروش برنج عاید کشاورزان شود.

وی خاطرنشان کرد: کشت برنج برای دو هزار نفر در شهرستان شغل ایجاد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی چرداول ارقام کاشت شده برنج را ۲ نوع محلی عنبربو و شمشیری ذکر کرد و یادآور شد: محصول تولیدی از مرغوبیت و بازار پسندی خوبی برخوردار است و بیشتر محصول تولیدی در استان و استان های همجوار به فروش می رسد.

گراوندی میزان افزایش کشت را نسبت به سال گذشته حدود ۴۵ درصد اعلام و علت آن را افزایش آب رودخانه ها و چشمه های شهرستان بر اثر بارندگی های قابل توجه سال گذشته اعلام کرد.

وی تصریح کرد: به دلیل ممنوعیت کشت برنج در تمام استان های کشور به غیر استان های شمالی، جهاد کشاورزی نمی تواند حمایت خاصی از برنج کاران انجام دهد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#مدیرجهادکشاورزی چرداول، گراوندی
#برداشت برنج
#عنبربو
#برنج شیروان