انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  12:09   

تشکیل 5431 پرونده در شعبات تعزیرات حکومتی کردستان

سرویس کردستان- مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: در ۶ ماه اول امسال پنج هزار و ۴۳۱ فقره پرونده در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد که پنج هزار و ۳۹۶ فقره از این پرونده‌ها رسیدگی و منجر به صدور حکم شده است.

به گزارش کُرد پرس در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی استان که به میزبانی  خبرگزاری فارس، به فعالیت‌های تعزیرات حکومتی استان در شش ماهه اول امسال پرداخت و اظهار کرد: در حوزه کالا و خدمات سه هزار و 338 فقره پرونده در استان تشکیل شده که از این تعداد سه هزار و 310 فقره مختومه شدند.

وی با اشاره اینکه یک‌هزار و 945 فقره پرونده  قاچاق کالا در استان تشکیل شده است که برای یک‌هزار و 933 پرونده حکم صادر شده است، گفت:  پنج هزار و 431 پرونده در استان تشکیل شده که از این تعداد تاکنون پنج هزار و 396 فقره رسیدگی شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان با اشاره به اینکه  میزان محکومیت شعب 437 میلیارد و 538 میلیون و 384 هزار و 819 ریال است  که برای تعداد پرونده‌های یاد شده تعیین شد، افزود:  در تمامی شهرستان‌ها بجز دیواندره، دهگلان و سروآباد تعزیرات حکومتی دارای شعبه است و رئیس سروآباد در اداره مریوان فعالیت دارد و فعالیت‌های تعزیراتی دهگلان نیز در قروه فعال است.

وی اعلام کرد: پنج شعبه بدوی و دو شعبه تجدیدنظر نیز در استان کردستان فعال هستند که شعبات تجدید نظر به رسیدگی پرونده‌های صنفی و پرونده‌های قاچاق کالا می‌پردازند و هر رای و حکمی که در شعبات تجدیدنظر صادر شود قطعی است.

وی با بیان اینکه در راستای اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص گزارش تخلفات هر صنف و واحدی به تعزیرات حکومتی، اقدامات گسترده‌ای انجام شده است، افزود: سال گذشته 17 مورد مصاحبه با صدا و سیمای مرکز کردستان در این خصوص انجام شد و جلسات مختلفی با رسانه‌های استان نیز برگزار شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان با بیان اینکه سامانه‌های 135 تعزیرات و 124 سازمان صنعت و معدن آماده گزارشات مردمی هستند، عنوان کرد: مردم هر نوع تخلفی را که به تعزیرات حکومتی اطلاع دهند بلافاصله پیگیری خواهد شد.

حسینی  با بیان اینکه  امسال تاکنون 497 گشت با سایر دستگاه‌ها به سطح بازار استان اعزام شدند و 599 بازرسی توسط این گشت‌ها انجام شده است، گفت:  جرایم عرضه کالای قاچاق در بازار بیشتر و در مرتبه اول هم ۲ برابر ارزش کالاست، از میان پرونده‌های قاچاق تشکیل شده ۱۶۰ پرونده مربوط به عرضه کالای قاچاق بوده‌ است.

وی عدم نصب نرخ‌نامه و درج قیمت روی اجناس و خدمات انجام شده را تخلف دانست و گفت: در صورتی که واحدی متخلف شناخته شود برایش حکم صادر خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان از رسانه‌ها خواست در راستای آگاه‌سازی مردم برای برخورد آنها با تخلفات و گزارش هرگونه تخلفی به تعزیرات همکاری کنند و از مردم نیز درخواست کرد برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی از سوی اشخاص غیربازرس، از بازرسانی که به واحدها مراجعه می‌کنند در خواست کارت شناسایی کنند.