انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  12:18   

راه آهن کردستان در هزار توی اما و اگر

وزیر راه، زمان دقیق اجرای راه آهن کردستان را اعلام نکرد

سرویس کردستان- وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پروژه اتصال راه آهن سراسری کشور به کردستان از پروژه های اولویت دار دولت است، اما زمان دقیق اجرای آن را اعلام نکرد و  گفت: پیش بینی اجرای راه آهن تا گردنه صلوات آباد است و از آنجا به پایین مطالب گوناگون فنی وجود دارد که باید نهایی و اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از طرح چهار بانده کردن گردنه صلوات آباد سنندج در جمع خبرنگاران، هدف از سفربه استان کردستان را بازدید از وضعیت زیر ساخت های حمل و نقل ، جاده ها و پروژه ها عنوان کرد و اظهار داشت: با استاندار و نمایندگان به شهرستان های استان  سفر خواهیم کرد  تا وضعیت موجود بررسی شود.

وی ادامه داد: تسریع در وضعیت اجرایی پروژه ها در راه های اصلی و روستایی وهمچنین بازدید از وضعیت بیمارستان سقز، مرز باشماق  و پروازهای استان با حضور مسئولان استانی پیگیری می شود.

وزیر راه و شهرسازی استان کردستان را یک استان استراتژیک با جایگاه بلند بیان کرد و افزود: کردستان می تواند در بخش های مربوط به حوزه ترانزیت و صادرات، نقش های موثری را ایفا کند به همین دلیل سرمایه گذاری در مباحثی که باعث  توسعه ظرفیت ترانزیت شود را دنبال خواهیم کرد.

 اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه راه آهن همدان به سنندج در دست اجراست، گفت: آزاد سازی اراضی  این مسیر بخشی از موانع و مشکلات این بخش است که امیدواریم مردم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند که تملک اراضی در این بخش مرتفع شود.

وی راه مواصلاتی سنندج ـ مریوان را یکی از راه‌های شریانی  اصلی  و اولویت دارعنوان کرد و افزود:   امروز از این محور بازدید خواهیم کرد و در مورد کاستی ها و تسریع در انجام  آن را بررسی خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در نقاطی که امکان چهار خطه کردن وجود دارد اقدام به دیواره سازی در کنار تونل‌ها می‌ کنیم در غیر این صورت، تونل های جدید در دست ساخت است و امیدواریم شرکت های پیمانکاری چهار خطه کردن راه  قروه به سنندج با سرعت بیشتری تا پایان سال انجام شود.