سرویس سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  12:30   

فرمانده کل نیروهای مدافع زن در گفت‌وگو با کردپرس؛

دولت‌ سوریه اراده‌ای برای رویارویی با ترکیه ندارد/آمریکا مسئول جنگ امروز است

سرویس سوریه- فرمانده کل نیروهای مدافع زن گفت:این یک‌ دروغ بزرگ‌ است که ترکیه برای حفاظت از مردم‌به شمال سوریه آمده است.ترکیه قصد تجزیه سوریه را دارد.

نسرین عبدالله در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به اخرین وضعیت نبرد در شمال سوریه گفت:ارتش ترکیه از همه جبهات حمله وحشیانه‌ای علیه کردستان سوریه ترتیب داده است.در این‌حملات هزاران انسان آواره شده‌اند و تعدادی شهید و زخمی شدند.

وی افزود:ترکیه از شب گذشته سعی کرد وارد خاک ما شود اما موفق نشد.هر چند که هدف ان‌ها کردها هستند اما مناطقی را بمباران می‌کنند که غیرکردها در آن زندگی می‌کنند و تا الان شهروندان غیر کرد هم شهید شده‌اند.

فرمانده نیروهای مدافع زن(YPJ) تصریح کرد:ترکیه می‌خواهد تمام شمال سوریه را تصرف کند.این یک‌ دروغ بزرگ است که ترکیه برای حفاظت از مردم‌ به سوریه حمله کرده است.ما تمام اقدامات لازم برای حراست از مناطقمان را در پیش گرفته‌ایم.

نسرین عبدالله با اشاره به موضوع منطقه امن گفت:بحث منطقه امن را پیش کشیدند،البته مرزی که امنیت داشت،اما در چهارچوب مکانیزمی با وساطت آمریکا، ما آن را پذیرفتیم اما همه جهان دید که ترکیه زیاده‌خواه است.

وی افزود:ترکیه از روز اول جنگ‌ سوریه،با همه امکانات علیه ما اقدام کرد، اما ما هیچ وقت پاسخی به اقدامات زیاده‌خواهانه ترکیه ندادیم‌ تا تنشی در  ایجاد نشود،ولی می‌بینیم که ترکیه مانند گرگ‌ هاری شده است.

هدف ترکیه توسعه‌طلبی ارضی است

فرمانده نیروهای مدافع زن(YPJ) ادامه داد:واجب است همه مردم‌سوریه و همچنین دولت سوریه به خوبی این قضیه را درک کنند که هدف ترکیه تسخیر خاک‌سوریه است و نه مبارزه با نیروهای ما.اردوغان خیال سلطنت عثمانی را دارد و این تقصیر دولت مرکزی سوریه است.

نسرین‌عبدالله خاطرنشان کرد:اگر دولت سوریه از روز اول اسکندرون را تقدیم ترکیه نمی‌کرد،امروز اردوغان بدنبال زیاده خواهی نبود و همچنین اگر سند ادنا را با ترکیه امضاء نمی‌کرد و اجازه ورود چند کیلومتری به خاک سوریه را نمی‌داد،ترک‌ها امروز بی پروا نمی‌شدند.

این‌ فرمانده زن کُرد گفت: ترکیه قصد تجزیه سوریه را دارد و برای این‌ نقشه بلند مدتی دارد.کشورهای منطقه باید بدانند اگر از زیاده‌خواهی های ترکیه جلوگیری نکنند کشورهای ان‌ها را هم‌ تصرف می‌کند.کشورهای منطقه نباید در مقابل اقدامات ناامن کننده ترکیه غافل شوند،این رفتارها موجب ناامن شدن کشورهای آن ها هم‌ می‌شود.

فرمانده نیروهای مدافع زن(YPJ) افزود:ترکیه به هر منطقه‌ای وارد می‌شود دست به قتل و جنایت می‌زند و باوری به اشتی و آرامی ندارد.امروز هزاران‌ نفر از اعضای داعش در زندانهای ما هستند و به دلیل حملات ترکیه این‌ها تبدیل به یک‌ بمب در حال انفجار شده‌اند.اطلاعاتی به دست ما رسیده که داعش قصد آزاد کردن ها را دارد.قطعا فرار آن‌ها خطر جدی برای امنیت منطقه و جهان خواهد بود.

نسرین عبدالله توضیح داد:داعش الان‌ با حس انتقام زندگی می‌کند و به دنبال راهی برای عصیان‌ است و اگر ترکیه اقدامی کند که آن‌ها فرار کنند، جهان‌ باید منتظر بلای دیگر باشد.

وی با اشاره نقش جامعه جهانی در اتفاقات امروز گفت:جامعه بین‌المللی الان مسئولیت بزرگی دارد تا به ترکیه اجازه تجاوز را ندهد.اگر آمریکا از گری سپی و سریکانی عقب نشینی کرد،در واقع چراغ سبزی برای ترکیه روشن نموده بود.هر اتفاقی در شمال سوریه بیافتد مسئولیت آن بر عهده آمریکا است.