انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  13:22   

استاندار آذربایجان غربی:

بانک اطلاعاتی نخبگان برای معرفی به بخش خصوصی ایجاد شود

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: اتاق های بازرگانی می توانند بسترساز استفاده از ظرفیت نخبگان در بخش خصوصی باشند که لازمه این کار تهیه بانک اطلاعاتی نخبگان است.

به گزارش کردپرس، محمدمهدی شهریاری صبح امروز در نشست روسای اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور در ارومیه اظهار کرد: حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند توجه، تعامل و همفکری با بخش خصوصی است و دولت تدبیر و امید نیز در تمامی تصمیمات اقتصادی خود با بخش خصوصی هم فکری دارد.

او ادامه داد: کشور امروز بیش از هر زمان دیگری برای استقلال اقتصادی و متضرر شدن کمتر از تحریم ها به کارآفرینی نیاز دارد و در این بین اتاق های بازرگانی با ظرفیت هایی که دارد می تواند در خلق چنین محورهایی موثر عمل کند.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: اشتغال را جزو اصلی ترین دغدغه های دولت است و توسعه اشتغال و رفع بیکاری، نیازمند جذب سرمایه گذاری است و اتاق های بازرگانی بعنوان پارلمان بخش خصوصی می توانند اثرگذاری جدی در زمینه جذب سرمایه گذاری داشته باشند.

شهریاری با تاکید بر ضرورت تقویت ارتباط بین بخش خصوصی و نخبگان افزود: اتاق های بازرگانی می توانند بسترساز استفاده از ظرفیت نخبگان در بخش خصوصی باشند که لازمه این کار تهیه بانک اطلاعاتی نخبگان و معرفی توانمندی های آنان به بخش خصوصی است.

او با اشاره به وضعیت اقتصادی و اشتغال استان گفت: صادرات استان در 6 ماهه سال جاری از مرز 1 میلیارد دلار گذشته و پیش بینی می کنیم تا پایان سال به 2 میلیارد دلار برسد.

شهریاری افزود: در شاخص فضای کسب و کار نیز آذربایجان غربی در پاییز و زمستان سال گذشته، رتبه دوم و در بهار سال جاری رتبه نخست کشور را کسب کرده است. همچنین بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان از 15.0 درصد در تابستان سال گذشته به 8.6 درصد در تابستان سال جاری رسیده و بر اساس این گزارش آذربایجان غربی در میان استان های کشور بیشترین کاهش نرخ بیکاری را داشته است.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: مدیریت آذربایجان غربی همواره به نقش آفرینی بخش خصوصی در توسعه اعتقاد داشته و در همین راستا امروز شاهد حضور سرمایه گذاران مختلف از سایر استان ها در آذربایجان غربی هستیم.

شهریاری در پایان از تلاش های رئیس و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه در برگزاری منظم جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و پیگیری مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان قدردانی کرد.

به گزارش کردپرس، صبح امروز پنجشنبه (18 مهر) نشست روسای اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور در ارومیه با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.