انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  14:43   

نماینده کُرد پارلمان سوریه:

تماس‌هایی میان دمشق و کردها در جریان است و فضای حاکم مثبت است

سرویس سوریه - یک نماینده کُرد پارلمان سوریه از برقراری تماس هایی میان دولت مرکزی و ارتش دمکراتیک برای مقابله با حمله ترکیه به شمال شرق این کشور و فضای مثبت میان دو طرف خبر داد.

به گزارش کردپرس، عمر اوسی، نماینده کُرد پارلمان سوریه امروز (پنج شنبه) در گفت و گو با روزنامه الوطن این کشور اعلام کرد که تماس هایی میان دولت مرکزی در دمشق و فرماندهان ارتش دمکراتیک سوریه برای دفع حمله نظامی ترکیه به مناطق تحت کنترل آنها در جریان است.

اوسی که ریاست "طرح ملی کردهای سوریه" را بر عهده دارد، از ارتش دمکراتیک سوریه درخواست کرد که یک هیئت دارای اختیارات کامل را به دمشق بفرستد تا برای دستیابی به سیاست های مشترک در راستای مقابله با حمله نظامی ترکیه به شمال شرق این کشور، با مقامات دولت مرکزی دیدار و گفت و گو کنند.

این سیاستمدار کُرد سوری ضمن تاکید بر این که تماس هایی در جریان است و فضای میان دو طرف نیز مثبت بوده و برای از سر گیری گفت و گوی متوقف شده از چند ماه پیش، رسیدن به سیاست های مشترک و کنار گذاشتن اختلافات مساعد است، اظهار داشت: ماموریت اصلی در حال حاضر مقابله با این تجاوز است.

اوسی با بیان این که دولت سوریه وظایف خود را انجام می دهد و آغوش آن برای در بر گرفتن فرماندهان ارتش دمکراتیک باز است چرا که در هر صورت آنها نیز شهروند این کشور هستند، ابراز امیدواری کرد که فضای کنونی و تماس میان دو طرف به توافق بر سر مقابله با خطر ترکیه منجر شود در حالی که طرفین پس از آن می توانند مسائل مورد اختلاف را بررسی کنند.

این نماینده پارلمان سوریه ضمن تاکید بر این که ملی گرایی ایجاب می کند دو طرف برای دستیابی به توافق تلاش کنند، خاطر نشان ساخت که کردهای سوریه بخشی از دموگرافی ملی این کشور هستند و ارتش دمکراتیک نیز باید با گشاده رویی با مرحله کنونی روبرو شود.

برچسب‌ها:
#سوریه
#حمله ترکیه
#ارتش دمکراتیک
#دولت دمشق