انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  15:14   

سخنگوی وزارت خارجه عراق:

عملیات ترکیه در سوریه باعث افزایش نفوذ تروریسم و تشدید بحران آوارگی می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی وزارت خارجه عراق بر مخالفت کشورش با عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه تاکید کرد و نسبت به پیامدهای آن هشدار داد.

به گزارش کردپرس، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق امروز (پنج شنبه) در گفت و گو با شبکه خبری المیادین خاطر نشان ساخت که کشورش با عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه موسوم به "چشمه صلح" مخالف است.

الصحاف ضمن تاکید بر این که حمله نظامی ترکیه به مناطق تحت کنترل نیروهای کُرد در شمال شرق سوریه، در راستای پشتیبانی از برقراری تعادل مورد نیاز در منطقه نیست، اعلام کرد که عراق خواهان حفاظت از حاکمیت کشورها است.

سخنگوی وزارت خارجه عراق در این باره همچنین اظهار داشت: عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، خطر نفوذ عناصر تروریستی و بحران آوارگی را تشدید خواهد کرد.

این در حالی است که خبرگزاری رسمی عراق (واع) نیز شامگاه چهارشنبه گزارش داده بود که این کشور ضمن ابراز نگرانی در قبال عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، خواهان حفاظت از حاکمیت کشورها و در پیش گرفتن راه حل های سیاسی است.

به دنبال آن نیز برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر در واکنش به عملیات نظامی ترکیه نوشت: نفوذ نظامی ترکیه به سوریه یک تنش آفرینی خطرناک است که منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد، توانایی تروریست ها برای سازماندهی دوباره عناصر باقی مانده خود را تقویت خواهد کرد و خطری برای امنیت منطقه ای و بین المللی به شمار می آید.

صالح در پیام خود در این باره افزود: باید جامعه بین الملل برای مهار فاجعه متحد شود و از راه حل سیاسی برای درد و رنج شهروندان سوریه از جمله کردها پشتیبانی کند تا آنها در صلح، امنیت و کرامت از حقوق خود برخوردار شوند.

برچسب‌ها:
#عراق
#احمد الصحاف
#حمله ترکیه
#کردهای سوریه