انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  20:30   

عبور 15 هزار زائر از مرز خسروی در روز گذشته / در یک ساعت 6 هزار نفر از بغداد تا کربلا جابه جا می شوند

سرویس کرمانشاه- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از انتقال زائرانی که مرز خسروی را برای سفر به کربلای معلی انتخاب کرده اند به وسیله 150 دستگاه اتوبوس خبر داد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، سردار "علی اکبر جاویدان" در حاشیه بازدید از پایانه خسروی اظهار داشت: 50 دستگاه از این اتوبوس ها کار انتقال زوار از پارکینگ ها تا سه راهی نصرآباد و از آنجا تا پایانه مرزی خسروی را انجام می دهند و ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر نیز برای انتقال زوار در منظریه عراق به سمت بغداد و سپس کربلا مستقر هستند.

وی تاکید کرد: هیچ خودرویی از سه راهی نصرآباد به سمت پایانه مرزی خسروی اجازه تردد نخواهد داشت.

 جاویدان یادآور شد: زائران بعد از خروج از مرز خسروی با هماهنگی های صورت گرفته به منطقه جدید الشط (حسینیه) در نزدیکی بغداد منتقل و از آنجا به کربلای معلا اعزام خواهند شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: تمهیدات لازم برای انتقال روان زوار به سمت بغداد اندیشیده شده و از بغداد تا کربلا نیز با اعلام آمادگی طرف عراقی هر ساعت می توانند ۶ هزار نفر را انتقال دهند.

وی در ادامه با افزایش قابل توجه تردد از مرز خسروی گفت: روز دوشنبه و پس از بازگشایی دوباره مرز به دنبال وقفه ای کوتاه حدود سه هزار نفر، سه شنبه حدود هشت هزار نفر و روز گذشته (چهارشنبه) نیز بالغ بر 15 هزار زائر از مرز عبور کردند.

سردار جاویدان ادامه داد: پیش بینی می شود ظرف امروز و فردا جمعیتی که از مرز خسروی برای حضور در مراسم معنوی اربعین عبور کنند به بیش از 20 تا 25 هزار نفر برسد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بر فراهم بودن امکانات و زیرساخت های لازم برای تردد زائران از مرز خسروی تاکید کرد و گفت: به منظور تسهیل در تردد زوار، تعداد گیت های فعال از 40 به 60 مورد رسید.

وی همچنین از نصب 5 هزار تابلوی ایمنی در سطح راه های استان با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد و گفت: نیروهای گشتی پلیس نیز به صورت 24 ساعته در سطح جاده ها حضور دارند و در صورت نیاز به کمک زائران خواهند شتافت.

علی اکبر جاویدان در پایان از زائران نیز خواست تا ضمن همکاری با پلیس و عمل به توصیه های آنان، از پارک خودرو در حاشیه شهر قصرشیرین و معابر عمومی خودداری و از پارکینگ های موجود استفاده کنند.

امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد.