انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  20:05   

رییس سازمان آتش نشانی ارومیه:

استعلامات تجهیز بازار ارومیه به سیستم خود بارنده انجام شد

سرویس آذربایجان غربی- رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: در حال تلاش برای مجهز کردن بازار به شبکه‌های خود بارنده هستیم که هزینه بالایی دارد و در وضعیت استعلام قرار گرفته است

به گزارش کردپرس، ابراهیم شاد قوشچی با اشاره به خطرات احتمالی بازار ارومیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازار ارومیه یکی از برنامه‌های مهم آتش نشانی که حدود 2 سال است که بررسی‌های لازم را در رابطه با آن را انجام می دهیم.

او اضافه کرد: در این خصوص با بازار ارومیه و ادارات مختلف جلسات متعددی را برگزار کردیم که در آن‌ها هم فکری هایی در رابطه با جلوگیری از خطر انجام شده زیرا ما معتقدیم که هزینه‌های پیشگیری بسیار کم تر از هزینه‌های آتش سوزی است.

رییس سازمان آتش نشانی  و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه تاکید کرد: به همین منظور و برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار کپسول‌های آتش خاموش کن و تابلوهای نصب در مکان‌های مختلف بازار نصب شده است.

شاد قوشچی اظهار کرد: به مغازه داران نیز باید آموزش هایی داده شود که روی شیرهای برداشت را پوشش ندهند تا در زمان اضطراری قابل استفاده باشند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه شاید در زمان تعطیلی بازار اتفاق ناگواری رخ دهد اعلام کرد: در حال تلاش برای مجهز کردن بازار به شبکه‌های خود بارنده هستیم که هزینه بالایی دارد و در وضعیت استعلام قرار گرفته است.

او با بیان اینکه آتش نشانی ارومیه با تیم آموزشی، پیشگیری و با واحد عملیاتی یک چتر ایمنی برای تمام شهر است، ادامه داد: شهر به قسمت‌های مختلف مانند واحدهای تجاری، بازارهای سر پوشیده، پمپ بنزین‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و دیگر مراکز تقسیم شده است و نقاط ضعف و قوت همه موارد را بررسی و تذکرات لازم را به اهالی، هیات امناها و مالکین اعلام کردیم.