انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  16:27   

نوری مالکی در دیدار سفیر سوریه در بغداد:

دخالت نظامی ترکیه در سوریه، تنش در منطقه را افزایش می‌دهد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر اسبق عراق، حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه را توجیه ناپذیر خوانده و تاکید کرد که باعث افزایش تنش در منطقه خواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، دفتر اطلاع رسانی نوری مالکی، نخست وزیر اسبق عراق و رهبر کنونی ائتلاف دولت قانون با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی امروز (پنج شنبه) در دفتر خود پذیرای صطام الدندح، سفیر سوریه در بغداد بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، مالکی و الدندح در دیدار خود، آخرین تحولات اوضاع سیاسی و امنیتی در عراق و منطقه و همچنین حمله نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

رهبر ائتلاف دولت قانون ضمن تاکید بر این که حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه غیر قابل توجیه است و تنش در منطقه را افزایش خواهد داد، از جامعه بین الملل درخواست کرد که در رابطه با این مسئله موضع گیری کند.

مالکی همچنین عمق روابط میان عراق و سوریه به ویژه روابط تاریخی و اجتماعی میان آنها و لزوم تقویت آن در راستای منافع ملت های دو کشور را مورد تاکید قرار داده و ابراز امیدواری کرد که سوریه و سراسر منطقه شاهد ثبات و شکوفایی بیشتری باشند.

برچسب‌ها:
#عراق
#نوری مالکی
#سوریه
#حمله ترکیه