انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  16:29   

حزب کردی هدی پار:

مداخله نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه جنگ کرد – ترک نیست

سرویس ترکیه - حزب کردی اسلام گرای هدی پار ترکیه، در بیانیه ای با اشاره به آغاز عملیات نظامی ارتش ترکیه در منطقه شرق فرات عنوان کرد: مداخله نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه جنگ کرد – ترک نیست.

به گزارش کردپرس، حزب کردی اسلام گرای هدی پار، در بیانیه ای با اشاره به آغاز عملیات نظامی ارتش ترکیه به منطقه شرق فرات عنوان کرد: «در حالی که روند هشت ساله بحران سوریه با ایجاد کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه وارد یک دوران جدید شده بود، حرکتی که برای از میان برداشتن آشوب ها صورت گرفته است نباید به طور قطع به یک محیط آشوب و درگیری جدید دامن بزند. بازی کردن با مرزها و تغییر بافت دموگرافیک، منطقه را به آشوبی که انتهای آن مشخص نیست خواهد کشاند.»

به نوشته خبرگزاری اخلاص در این بیانیه آمده است: «قبل از هر چیز باید نشان داده شود که این عملیات، حرکتی برای تغییر دادن مرزها نبوده و محدود به زمان و مکان مشخصی خواهد بود. عدم آسیب به غیرنظامیان بایستی اولویت هر کسی قرار بگیرد. مداخله نظامی ترکیه در شمال سوریه جنگ کرد – ترک نیست. PKK/YPG هیچ زمانی برای کردها مبارزه نکرده است. حتی PKK تا کنون مبارزات خود را با کردهایی انجام داده است که مانند خود آنان فکر نمی کردند. کردهایی که در منطقه تسلیم آنان نشده اند یا کشته شده یا مجبور به ترک محل زندگی خود شده اند. امروزه 400 هزار کرد سوریه در ترکیه و 300 هزار کرد سوریه در اقلیم کردستان حضور دارند. هر کس باید با در نظر گرفتن این واقعیت یک زبان مسئولیت پذیر را برای بیانات خود استفاده کند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها