سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  18:39   

نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان:

نگران حضور گروه های تندرو در عملیات ترکیه علیه کردهای سوریه هستیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان – رئیس اقلیم کردستان عراق در پیامی درباره حمله ترکیه به شمال و شرق سوریه، از تلاش های خود برای توقف این جنگ خبر داد و بر نگرانی از حضور گروه های تندرو  در این عملیات تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان با انتشار پیامی ضمن اشاره به تلاش ها در راستای پایان دادن به جنگ میان ترکیه و کردهای سوریه، آمادگی خود را برای هر نوع میانجیگری میان طرفین درگیر اعلام نمود.
وی از جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست کرده است نقش خود برای توقف جنگ و درگیری و تحقق صلح را ایفا نمایند.
رئیس اقلیم کردستان در این پیام آورده است: به دقت بر روند تحولات نظارت می کنیم و از عملیات شرق فرات به شدت نگران هستیم به ویژه که گروه های رادیکال اپوزیسیون سوریه در این عملیات حضور دارند. جنگ درهای کشتار و آوارگی شهروندان غیر نظامی و ایجاد بی ثباتی در تمامی منطقه را می گشاید و تهدید و خطر ترور را جدی و بزرگتر می کند.
نچیروان بارزانی در ادامه خاطرنشان ساخته است: ما در اقلیم کردستان و عراق در نابودی ترور قربانی های بسیاری داده و رنج های سختی را تحمل کرده ایم. ما رنج های جنگ را کشیده ایم و با نگرانی و حساسیت زیادی نظاره گر پیچیده شدن وضعیت و بر هم خوردن امنیت و بی ثباتی هستیم. اوضاعی که نتایج غیرقابل انتظار و خطرناکی را برای منطقه و جهان خواهد داشت، به همین دلیل در تلاش برای توقف جنگ و تحقق آرامی هستیم و برای هر نوع میانجیگری و همکاریی آمادگی داریم.
رئیس اقلیم کردستان در پایان این بیانیه تاکید کرده است: جنگ و درگیری فقط موجب آشوب و پیچیده تر شدن اوضاع می شود، شرایطی ایجاد می کند که دستاوردهای نابودی داعش را از میان می برد و به نفع هیچ کس نخواهد بود. به همین دلیل از جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل درخواست می کنیم راه حلی عادلانه برای آینده سوریه بیابند، راه حلی که حق همه طیف ها را در نظر داشته و به صورت جدی نقش خود را برای توقف جنگ و بازگرداندن ثبات و حفظ صلح و آغاز دیالوگ در راستای یافتن راه حل سیاسی ایفا نماید و مانع از آوارگی غیرنظامیان شود.