انتشار:  پنج‌شنبه 6 اردیبهشت  ::  19:22   

سرنوشت نامزد HDP در انتخابات ریاست جمهوری/ همه چیز به وضعیت صلاحیت دمیرتاش بستگی دارد

سرویس ترکیه - اگر دادگاه منع فعالیت سیاسی علیه صلاح الدین دمیرتاش، صادر کرده و مانع نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری 24 ژوئن 2018 شود چه کسی از سوی حزب دموکراتیک خلق ها به عنوان نامزد انتخابات معرفی خواهد شد؟

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، در پی قوت گرفتن احتمال نامزدی صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق دربند حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات ریاست جمهوری 24 ژوئن 2018 از سوی این حزب و تاکید مجلس حزب دموکراتیک خلق بر نامزدی وی در انتخابات سوالی که در محافل سیاسی به وجود آمده این است: اگر دادگاه منع فعالیت سیاسی علیه صلاح الدین دمیرتاش، صادر کرده و مانع نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری 24 ژوئن 2018 شود چه کسی از سوی حزب دموکراتیک خلق ها به عنوان نامزد انتخابات معرفی خواهد شد؟

بر اساس اطلاعات به دست آمده از شورای مرکزی حزب دموکراتیک خلق ها در صورت ممانعت از نامزدی صلاح الدین دمیرتاش از سوی دادگاه احتمال نامزدی "اونور حمزه اوغلو" سخنگوی مشترک کنگره دموکراتیک خلق ترکیه (HDK) در انتخابات از سوی حزب دموکراتیک خلق ها زیاد است.

لازم به ذکر است، تا کنون علی رغم نزدیک به 2 سال حبس صلاح الدین دمیرتاش هیچ حکم قطعی علیه وی صادر نشده است و از همین رو منع فعالیت سیاسی به این سیاستمدار برجسته کرد ترکیه ابلاغ نشده است.

 

کد خبرنگار: 30102