انتشار:  سه‌شنبه 18 اردیبهشت  ::  11:34

فرمانده شورای نظامی دیرالزور اعلام کرد:

پیشروی 16 کیلومتری نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در دور تازه عملیات دیروالزور

سرویس سوریه - احمد ابو هولا، فرمانده شورای نظامی دیرالزور، در اشاره به از سرگیری عملیات های طوفان جزیره توسط ارتش دموکراتیک سوریه علیه داعش اعلام کرد از آغاز عملیات ها تا کنون 16 کیلومتر پیشروی حاصل شده است.

به گزارش کردپرس، احمد ابو هولا، فرمانده مجلس نظامی دیرالزور، در گفتگو با خبرگزاری هاوارنیوز با اشاره به از سرگیری عملیات های طوفان جزیره توسط ارتش دموکراتیک سوریه در دیرالزور علیه مواضع دولت اسلامی عراق و شام (داعش) عنوان کرد: از هفته گذشته برای سرکوب کامل داعش در دیرالزور عملیات ها را آغاز کرده ایم. عملیات ها تا این لحظه با موفقیت در حال پیگیری است. از آغاز عملیات ها تا کنون 16 کیلومتر پیشروی حاصل شده است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: به شهرک های باهوز و تحتانی نزدیک شده و در این روند چندی از روستاهای اطراف را از کنترل داعش خارج کرده ایم. حمایت نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش به رهبری آمریکا نیز ادامه داشته و جنگنده های نیروهای ائتلاف حملات سنگینی را علیه مواضع داعش در این منطقه ترتیب می دهند. ارتش عراق نیز در خاک عراق در حال انجام عملیات است که در هماهنگی با این عملیات ها است.

 

کد خبرنگار: 30102