انتشار:  چهارشنبه 19 اردیبهشت  ::  21:30

وضعیت پروژه های مسکن مهر کرمانشاه تشریح شد

سرویس کرمانشاه- استاندار كرمانشاه گفت: پروژه هاي مسكن مهر سرمايه هاي ملي است لذا اجراي بعضي از اين پروژه ها كه در سطح استان باقي مانده بايد هر چه سريعتر به اتمام برسد.

به گزارش کردپرس؛ مهندس هوشنگ بازوند در جلسه شوراي مسكن استان كه با حضور قائم مقام  وزير راه و شهرسازي در امور مسكن و با هدف بررسی مسائل و مشکلات واحدهای مسکن مهر باقی مانده استان در سالن جلسات استانداري برگزار شد، افزود: پروژه هاي مسكن مهر كه روند اجرايي آنها شروع شده چه خوب و چه بد بايد تمامي پروژه هاي مربوط به اين طرح سريعاً با اهتمام دستگاه هاي ذيربط آماده بهره برداري به مردم شوند.

وي اظهار داشت: پروژه هاي مسكن مهر سرمايه ملي هستند كه نبايد اجراي آنها متوقف شود لذا دستگاه هاي اجرايي در اين زمينه مكلف به همكاري و همراهي جهت اجراي مطلوب اين طرح ها هستند.

استاندار كرمانشاه تصريح كرد: هر گونه توقف اجراي پروژه هاي مسكن مهر موجب بي اعتمادي و بدبيني مردم مي شود و آنان با مشاهده ساختمان هاي بدون تكليف اين پروژه ها دچار بدبيني و نااميدي مي شوند.

مهندس بازوند همچنين از وزارات راه و شهرسازي خواست كه كليه امورات و تعيين تكليف واحدهاي بدون متقاضي را به استان تفویض كنند تا در اين زمينه با مديريت استان تصميم گيري هاي لازم اتخاذ شود.

وي بيان داشت: باید اختیار این واحدها را داشته باشیم تا بتوانیم برخی واحدها را به انبوه سازان بدهیم و برای هر کاری که لازم ببينيم لذا براي تعيين تكليف اين واحدها باید اختیار کامل داشته باشیم.

همچنين در اين جلسه معاون عمرانی استانداری نيز گفت: متاسفانه این پروژه ها مدت‌هاست که رها شده است.

مهندس مهرداد سالاري افزود: تعدادی از پروژه هاي مسكن مهر باقی مانده اند كه اين پروژه ها کم کم در حال تبدیل شدن به یک معضل اجتماعی است.

وی با بيان اينكه واحدهای باقی مانده مسکن مهر یک واقعیت انکار ناپذیر است که باید برای آن چاره جویی شود، اظهار داشت: هر کدام از پروژه های باقی مانده مشکل خاص خود را دارد و نمی‌توان نسخه یکسانی برای همه آنها پیچید.

وی تصریح کرد: باید مشکلات تک تک پروژه های باقی مانده بررسی شده و برای هرکدام نسخه جداگانه ای نيز پيچيده شود.

مهندس سالاری خاطرنشان ساخت: پروژه های باقی مانده کارگاه های ساختمانی نیمه کاره است که منابع مردم در آنها دفن شده و هنوز به بهره برداری نرسیده‌اند.