انتشار:  شنبه 22 اردیبهشت  ::  09:42

کردپرس گزارش می دهد،

سفر دو روزه وزیر بهداشت به کرمانشاه چگونه گذشت؟

سرویس کرمانشاه- پنج شنبه 20 اردیبهشت ماه وزیر بهداشت به منظور افتتاح 40 پروژه بهداشتی و درمانی، بازدید و پیگیری مشکلات مناطق زلزله زده و حضور در مجموعه خیریه نوآوران سلامت در یکی از روستاهای سرپل ذهاب، وارد کرمانشاه شد.

به گزارش کردپرس، در اولین اقدام پس از ورود وزیر بهداشت به کرمانشاه با حضور وی از از 5 داروی ضد ویروس جدید رونمایی و خط تولید آن افتتاح شد.

این 5 داروی خوراکی شامل قرص Sofosbuvir+Velpatsvir، قرص Tenofovir alfenamide fumarate، قرص Emtricitabine /Tenofovir Alfafenamide Fumarate، داروی Emtricitabine + Tenofovir Disoprixil و داروی Doul tegravir است که دو داروی نخست با ترکیبات جدید برای درمان هپاتیت C و هپاتیت B برای نخستین بار در کشور تولید می شود و ایران پس از آمریکا و اروپا، تولید کننده این دارو است و سه داروی دیگر نیز ضد ویروس HIV ایدز است.

گفته می شود داروهای ضد ویروس ایدز که در سفر وزیر رونمایی شد، نقش بسیار مهمی در پیشگیری از ایدز و به ویژه برای مادران باردار مبتلا به ایدز، دارد.

به گفته مسئولان این داروها نه تنها نیاز کل کشور را پوشش می دهد بلکه ظرفیت صادرات مناسبی دارد و در سالهای آینده، محصولات این شرکت می تواند به کشورهای دنیا صادر شود.

وزیر بهداشت در این مراسم با اشاره به رونمایی از 5 داروی جدید ضد ویروس در شرکت دارویی باختر بیوشیمی و هلدینگ شارییادآور شد: داروهای جدید تولید شده در دنیا کم نظیر است و به فاصله کمتر از یک سال از ورود آن به بازارهای بین المللی، توسط این شرکت ساخته شده و از نظر کیفیت، می تواند بهترین باشد و قیمت آن هم، یک دهم قیمت جهانی است از سوی دیگر نیز جامعه پزشکی برای محصولات این شرکت، احترام ویژه ای قائل هستند.

افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

پس از رونمایی از 5 داروی ضد ویروس  با حضور وزیر بهداشت ، چندین پروژه بهداشتی و درمانی از جمله دو کلینیک ویژه، مرکز درمان بیماری های ریوی نسیم و اتاق تمیز دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افتتاح شد.

کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی فارابی کرمانشاه در زمینی با زیربنای 2330 متر مربع در 4 طبقه و با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد ریال ساخته و تجهیز شده است.

این کلینیک ویژه دارای بخش هایی مانند رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه، 5 یونیت دندانپزشکی و پزشکان متخصص در رشته های مختلف از جمله مغز و اعصاب، داخلی، قلب، غدد، زنان و زایمان، روانپزشک، اطفال، گوارش و همچنین مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد است که در طول 16 ماه ساخته شده است.

کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهید دکتر فتاحی نیز در زمینی با زیربنای 2330 متر مربع و اعتباری بالغ بر 63 میلیارد ریال در طول 17 ماه ساخته و تجهیز شده است.

در این مرکز بخش هایی مانند احیای قلبی ریوی، سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه، بیوشیمی خون، میکروب شناسی و متخصص های ارتوپدی، زنان و زایمان، قلب، داخلی، جراح مغز و اعصاب است.

مرکز درمان بیماری های ریوی نسیم مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) نیز در زمینی با زیربنای 500 متر مربع با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال ساخته و تجهیز شده است.

اتاق تمیز دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال نوسازی شده و برای کشت سلولی مورد استفاده قرار خواهد گرفت./

دیدار وزیر بهداشت با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه

روز جمعه 21 اردیبهشت ماه دکتر سید حسن هاشمی در اولین دیدار خود با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه دیدار کرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه نیز در این دیدار خطاب به وزیر بهداشت گفت: همیشه گفته ام که شما از وزرای درجه یک دولت هستید و اعتقاد ما این است که با سفرها و فعالیت های زیاد، کارایی بالایی دارید.

آیت الله علما همچنین از فعالیت ها و عملکرد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تقدیر و تاکید کرد: استان کرمانشاه در طول 8 سال دفاع مقدس، نقش ویژه و مهمی داشته و باید به صورت ویژه دیده شود.

حضور وزیر بهداشت در مراسم روز معلم

دکتر سید حسن هاشمی در دومین روز از سفر خود به کرمانشاه در مراسم گرامیداشت مقام استاد و معلم، در جمع اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، حضور پیدا کرد.

وی طی سخنانی اظهار داشت: امیدوارم همه بدانیم که محصول کار معلمی، موجب پیشرفت کشور و عزت مردم ایران و سرمایه اصلی برای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه کشور بیش از هر چیز، به علم، دانش و کسب مهارت نياز دارد، افزود: امروز قدرت به پول و زور نیست، بلکه قدرت در اختیار علم، دانش و تجربه است و امیدوارم اساتید بتوانند انسانهای شایسته ای را برای کشور، تربیت کنند.

دكتر هاشمي از طرف دولت و رییس جمهور از اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و کارکنان حوزه سلامت به دلیل ارائه خدمات شایسته در زمان وقوع زلزله سرپل ذهاب تقدیر کرد.

جراحی چشم 11 بیمار مناطق زلزله زده غرب کشور توسط وزیر بهداشت

روز جمعه وزیر بهداشت با حضور در مجموعه خیریه نورآوران سلامت در روستای قلعه بهادری از توابع شهرستان سرپل ذهاب، چشم 11 بیمار نیازمند را جراحی کرد.

وی سپس با حضور در سرپل ذهاب مرکز جامع خدمات سلامت روستایی جابری این شهرستان را افتتاح کرد.

این مرکز جامع خدمات سلامت در زمینی با زیربنای 600 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 900 میلیون تومان ساخته شده و 5 خانه بهداشت، تحت پوشش آن است.

در مرکز جامع خدمات سلامت روستایی جابری شهرستان سرپل ذهاب 20 پرسنل فعالیت دارند و خدمات پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری، مامایی، مراقبت سلامت و بهداشت محیط را ارائه می دهند.

 دکتر سید حسن هاشمی سپس از روند بازسازی و مقاوم سازی بیمارستان شهدای سرپل ذهاب که در زلزله آسیب دیده بود، بازدید کرد.

وزیر بهداشت در پایان سفر دو روزه خود به استان کرمانشاه در مراسم افتتاح پایگاه اورژانس 115 شهید دکتر مسعود امیری در تنگه مرصاد کرمانشاه حضور یافت.

، ساخت این پایگاه اورژانس از مهرماه سال 96 در زمینی به مساحت 100 متر مربع با مشارکت خانواده شهید دکتر مسعود امیری و مجمع خیرین سلامت استان کرمانشاه با اعتباری بالغ بر 107 میلیون تومان ساخته شده است.