انتشار:  شنبه 22 اردیبهشت  ::  11:51

سازمان ملل اعلام کرد ترکیه آوارگان فلسطینی را در عفرین ساکن می کند

سرویس سوریه- دفتر همکاری های سازمان ملل در امور انسانی در گزارشی اعلام کرد که ترکیه آوارگان فلسطینی را در منطقۀ عفرین اسکان می دهد.

به گزارش کردپرس، دفتر همکاری های سازمان ملل در امور انسانی با انتشار گزارشی تأیید کرد که ترکیه در حال ساکن کردن آوارگان فلسطینی در منطقۀ کردنشین عفرین سوریه است و از تغییر بافت جمعیتی این منطقه ابراز نگرانی کرد.

دفتر همکاری های سازمان ملل در امور انسانی در گزارش «وضعیت شمال غربی سوریه: گزارش وضعیت شماره 4 (8 می)» آورده است: «روز 4 می کاروانی حامل 618 آواره که عمدتاً پناه جویان فلسطینی بودند، به مناطق موسوم به سپر فرات رسیدند و سپس به اردوگاه آوارگان روستای دیر بلوت واقع در منطقۀ عفرین منتقل شدند. روز 5 می نیز کاروانی حامل 2,705 آواره به این مناطق رسید.»

پس از آن که ارتش ترکیه با همکاری گروه های مسلح افراطی سوری منطقۀ عفرین را به تصرف خود در آوردند و نیروهای کرد یگان های مدافع خلق (YPG) این مناطق را ترک کردند، نگرانی ها دربارۀ تغییر بافت جمعیتی و قومی این مناطق افزایش یافته است. پیش از این گزارش هایی دربارۀ اسکان اعضای گروه های مسلح مخالف دولت سوریه و تحت حمایت ترکیه و خانواده های آنان که پیشتر در منطقۀ غوطه سکونت داشتند، منتشر شده بود.

کردهای سوریه بر این باورند که ترکیه قصد دارد هویت کردی منطقۀ عفرین را نابود کند و مقامات ادارۀ خودگردان شمال سوریه این موضوع را در مجامع بین المللی مطرح کرده اند.

 

کد خبرنگار: 30103