انتشار:  شنبه 22 اردیبهشت  ::  14:29

نماینده اقلیم کردستان در آمریکا:

واقعیت های کنونی مانع استقلال اقلیم کردستان است

سرویس جهان- بیان سامی عبدالرحمان می گوید درست است که کردهای عراق در آرزوی استقلال هستند اما واقعیت های موجود مانع از تحقق آن شده است.

 

به گزارش کرپرس، اقلیم کردستان عراق روز 25 سپتامبر 2017 رفراندومی را در جهت استقلال از عراق برگزار کرد که در آن حدود 93 درصد از رای دهندگان به ایده استقلال آری گفتند. اما اکثر کشورهای جهان از جمله آمریکا و همسایگان اقلیم کردستان با آن مخالفت کردند. این مسئله پیامدهای شدیدی برای اقلیم کردستان به همراه داشت.

بیان سامی عبدالرحمان، نماینده دولت اقلیم کردستان در آمریکا با اشاره به موفقیت آمیز نبودن رفراندوم استقلال و واکنش شدید کشورهای منطقه و جهان به آن گفت: متاسفانه باید واقعیت های موجود را پذیرفت.

وی به روزنامه دالاس ریویو گفته است کردها هنوز هم به دنبال رویای استقلال هستند اما باید واقعیت ها را در نظر داشت. ما باید بدانیم که در کجا قرار داریم. جنبش استقلال طلبانه کردها با چالش های جدی روبه رو است.

بیان سامی عبدالرحمان تاکید کرد رویای استقلال در دل کردهای عراق نمرده است اما ما باید با واقعیت های موجود که کنار ما هستند کنار بیاییم.

وی درباره موضع آمریکا در قبال رفراندوم و استقلال اقلیم کردستان گفت: متاسفانه آمریکا هم با رفراندوم و هم با استقلال اقلیم کردستان مخالفت کرده است.

کد خبرنگار: 40101