انتشار:  شنبه 22 اردیبهشت  ::  18:41

کشف مکان جدید دفن قربانیان داعش در جنوب حسکه

سرویس سوریه- نیروهای سوریه دمکراتیک در جنوب استان حسکه یک چاه را پیدا کردند که تروریست های داعش از آن برای دفن اجساد غیر نظامیان قربانی و همچنین عناصر خود استفاده می کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه اینترنتی نیروهای سوریه دمکراتیک، پس از آزادسازی بخش "شداده" و حومه آن در جنوب استان حسکه و پاک سازی منطقه از باقی مانده های داعش، نهادهای ذی ربط وابسته به این نیروها یک چاه را در نزدیکی روستای "ام حجر" در ۳۵ کیلومتری مرکز این بخش پیدا کردند.

مرکز اطلاع رسانی نیروهای سوریه دمکراتیک در این باره گزارش داد که که عناصر مسلح داعش از این چاه برای پنهان ساختن اجساد آن دسته از غیر نظامیان ربوده شده که به قتل می رساندند و همچنین عناصر کشته شده این گروه تروریستی استفاده می کردند.

در همین راستا نیز "سلیمان الحسن"، یکی از ساکنان روستای ام حجر اظهار داشت: عناصر مسلح داعش را از دور می دیدیم که سوار بر خودروهای گل آلود خود اجساد کشته ها را به این مکان می آوردند، پس از رفتن آنها نیز نمی توانستیم به چاه نزدیک شویم چرا که آن را تحت نظر داشتند.

الحسن همچنین تاکید کرد که پس از پیشروی نیروهای سوریه دمکراتیک و آزادسازی منطقه، نهادهای ذی ربط را در جریان این مسئله قرار دادند و در نتیجه به دنبال آن که منطقه از عناصر تروریستی پنهان شده در میان غیر نظامیان و باقی مانده های داعش پاک سازی شد، این نهاد ها محل مذکور را پیدا کردند با این حال اجساد موجود در آن شناسایی نشدند چرا که چیزی جز استخوان از آنها باقی نمانده است.